معاونت مالی و اقتصادی «ومعادن»

نوربالای سودآوری به «ومعادن»

نوربالای سودآوری به «ومعادن»

گروه معادن - معاونت مالی و اقتصادی «ومعادن» گفت: در صورت فروش ارز صادرات در بازار ثانویه حتی اگر مواد اولیه با نرخ ارز بازار ثانویه تأمین شود، بازهم سودآوری مجموعه افزایش خواهد یافت.

به گزارش ماین نیوز، با ارائه پیشنهادات جدید بانک مرکزی برای تغییر برخی سیاست‌های ارزی کشور، فروش ارز صادرات کالاهای غیرنفتی و خرید ارز جهت واردات برخی دیگر از کالاها در بازار ثانویه انجام خواهد شد البته هنوز بسته جدید رونمایی نشده و جزئیات مربوط به کالاها مشخص نیست.

بااین‌حال واکنش گروه فلزات اساسی و معدنی هم مانند پتروشیمی‌ها به این رویداد، مثبت بوده است.

مرتضی علی‌اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: تغییر سیاست در نظام ارزی کشور منجر به بهبود شرایط از وضع فعلی خواهد شد و با انتقال معاملات ارزی شرکت‌ها به بازار ثانویه ارز، سودآوری شرکت‌های بورسی رشد محسوسی را به خود خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در صورت امکان فروش ارز در بازار ثانویه، حتی اگر واردات مواد اولیه و تجهیزات شرکت‌های این مجموعه هم با نرخ ارز ثانویه صورت گیرد، بازهم سودآوری شرکت‌ها افزایش خواهد یافت.

علی‌اکبری تصریح کرد: حذف واسطه‌ها و شفافیت بیشتر معاملات به نفع تولید کشور بوده و با رفع محدودیت‌ها، وضعیت بهتری در پیش خواهیم داشت.

این فعال صنعت فلزات اساسی، خاطرنشان کرد: فعالان صنعت در انتظار رونمایی از بسته جدید ارزی نشسته‌اند و احتمالاً با تغییر و اصلاح برخی سیاست‌ها، بازار شرایط مثبتی را در معاملات فردا شاهد خواهد بود.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا