دهمین نمایشگاه فولاد اصفهان برپا می شود

دهمین نمایشگاه فولاد اصفهان برپا می شود

گروه صنایع معدنی >فولاد - دهمین نمایشگاه بین‌المللی 'متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته' در 333 غرفه از 16 تا 19 مرداد امسال در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان برپا می‌شود.

به گزارش ماین نیوز، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان روز شنبه اعلام کرد: بیش از 150 شرکت داخلی، خارجی و نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی در قالب هشت هزار مترمربع فضای نمایشگاهی، توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه به نمایش خواهند گذاشت.

شرکت هایی از استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، آذربایجان شرقی، فارس، مرکزی، قم و خراسان رضوی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت و دستاوردهای خود در زمینه‌های ریخته‌گری، تولید فولاد، چُدن و فلزات غیرآهنی، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی وابسته، تصفیه‌خانه‌های صنعتی و خدمات صنعت متالورژی و شکل‌دهی فلزات را در قالب 333 غرفه در معرض بازدید متخصصان و بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

افزایش تعداد شرکت‌های داخلی و خارجی، افزایش متراژ واگذار شده، برگزاری برنامه‌های جانبی همچون نشست جمعی از متخصصان صنعت فولاد و نورد و صنایع ریخته‌گری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برگزاری بازدید‌های تخصصی، از ویژگی‌های نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های پیشین است.

ایران رتبه چهاردهم کشورهای فولادساز جهان را در اختیار دارد و در سال‌های اخیر از کشورهای فرانسه و انگلیس پیشی گرفته است با این حال کشورمان به عنوان بیستمین صادرکننده فولاد در جایگاه عقب‌تری از کشورهای اوکراین و ترکیه با رتبه‌های هفتم و دهم جهانی جای دارد.

یکی از دلایل این موضوع، کاهش تقاضای بازار است که برگزاری نمایشگاه و عرضه توانمندی‌ها می‌تواند تاثیری مستقیمی در افزایش تقاضا و در نهایت رونق بازار آهن و فولاد داشته باشد.

رقم کنونی ظرفیت تولید فولاد در ایران را 34 میلیون تُن در سال است که این رقم باید به 55 میلیون تُن در افق 1404 برسد.
حجم صادرات فولاد کشور نیز 9 میلیون تُن در سال و سرانه مصرف فولاد در داخل کشور 230 کیلوگرم است که باید به 400 کیلوگرم برسد.

به گفته محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اجرای طرح های فولاد سازی در کشور پیش بینی می شود صادرات فولاد ایران در افق 1404 به 15 میلیون تُن در سال برسد.

صنعت فولاد کشور با بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی بزرگ و کوچک، تجهیزات و امکانات صنعت فولاد را پشتیبانی و فناوری های روز جهان را در این بخش بومی سازی می کند.

اصفهان با اختصاص بیش از 70 درصد از ظرفیت تولید فولاد کشور مقام نخست در بین استان ها را دارد و به عنوان قطب فولاد کشور نام گرفته است.

نهمین نمایشگاه بین‌المللی 'متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته' مرداد 95 در اصفهان برپا شد.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا