انتشار صکوک و اوراق قرضه سبز با حجم 1500 میلیارد روپیه در اندونزی

انتشار صکوک و اوراق قرضه سبز با حجم 1500 میلیارد روپیه در اندونزی

منابع حاصل از انتشار اوراق قرضه سبز SMI جهت تامین مالی چندین پروژه از قبیل توسعه خط ریلی مترو، نیروگاه های برق آبی، تسویه آب و انرژی های تجدید پذیر در سراسر اندونزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شرکت دولتی SMI که در حوزه تامین مالی پروژه های زیرساختی در اندونزی فعالیت می کند، روز گذشته اقدام به عرضه عمومی اوراق قرضه سبز( با حجم پانصد میلیارد روپیه) و صکوک مضاربه(با حجم هزار میلیارد روپیه) در بورس اوراق بهادار اندونزی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از  شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، منابع حاصل از انتشار اوراق قرضه سبز SMI جهت تامین مالی چندین پروژه از قبیل توسعه خط ریلی مترو، نیروگاه های برق آبی، تسویه آب و انرژی های تجدید پذیر در سراسر اندونزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همچنین، منابع حاصل از انتشار این صکوک که از نوع مضاربه و دارای نرخ شناور است، صرف تامین مالی پروژه های زیرساختی سازگار با شریعت از قبیل پروژه انتقال برق و ساخت واگن های قطار در این کشور خواهد شد.

شایان ذکر است دولت اندونزی در اوایل سال 2018 صکوک سبز بین المللی به ارزش 1.25 میلیارد دلار منتشر کرد که منابع حاصل از آن صرف تامین مالی پروژه هایی در حوزه های انرژی های تجدید پذیر، گردشگری سبز و مدیریت پسماندها در این کشور شد.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا