مدیر مالی «ومعادن» مطرح کرد:

تشریح دلایل تعدیل مثبت ۳۴ درصدی «ومعادن»

تشریح دلایل تعدیل مثبت ۳۴ درصدی «ومعادن»

گروه معادن - مدیر مالی شرکت توسعه معادن و فلزات ایران با تشریح دلایل تعدیل 34 مثبت درصدی این شرکت، از برگزاری مجامع شرکت چادر ملو و گل گهر تا پایان خرداد ماه و ملی صنایع مس ایران در تیر ماه خبر داد.

به گزارش ماین نیوز، مرتضی علی اکبری با اشاره به افزایش سود و تعدیل 34درصدی «ومعادن» دلیل این افزایش را تغییرات در سود تقسیم شده واقعی در مجامع شرکت های سرمایه پذیرعنوان کرد که نسبت به پیش بینی اولیه افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین صورتهای مالی حسابرسی نشده برخی از شرکتهای بورسی مثل شرکت چادرملو و شرکت گل گهر منتشر شده است که با در نظر گرفتن درصد تقسیم سود آن شرکتها همانند سالهای قبل ، اقدام به شناسایی سهم از سود آنها شده است.

علی اکبری در مورد چشم انداز بازار سنگ آهن گفت: پیش بینی ما این است که قیمت های جهانی سنگ آهن که اکنون وضعیت خوبی دارد، تداوم داشته باشد.

وی در مورد بخشنامه اخیر وزارت صنعت در مورد صادرات فولاد نیز گفت: این بخشنامه مشکلی برای تولیدکنندگان فولاد که صادرات نیز دارند، بوجود نمی آورد و تنها باید مبدا صادرات را اعلام شود.

علی اکبری همچنین تاثیر کم آبی برای برخی صنایع در پرتفوی این شرکت را رد کرد و گفت: این شرکت ها مشکلی بابت آب ندارند و از چاه ها و همچنین فاضلاب برای تامین آب خود استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه تولید ملی مس در برهه ای به دلیل مواردی متوقف شده بود، افزود: تولید این شرکت طبق روال است و مشکلی از این بابت ندارد و قیمت های جهانی نیز وضعیت خوبی دارد.

شایان ذکر است، اکنون شرکت فولاد مبارکه اصفهان با 39.48 درصد، سهامدار اصلی توسعه معادن و فلزات ایران است و 3 کرسی هیات مدیره «ومعادن» را در اختیار دارد، صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر ، بانک پاسارگاد و سرمایه گذاری صباتامین از دیگر سهامداران عمده این سرمایه گذاری هستند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا