مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس خبر داد

استخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبس

استخراج بیش از یک میلیون تن زغال‌سنگ در معادن پروده طبس

گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس گفت: در سال گذشته توسط دو هزار و 200 نیرو در مجموع میزان حدود یک میلیون و 100 هزار تن زغال توسط این شرکت از معادن مرکزی و شماره یک منطقه پروده استخراج شده است.

به گزارش ماین نیوز،در خصوص میزان استخراج زغال در طبس اظهار داشت: حوضه زغال‌سنگ طبس با وسعتی بالغ بر 30 هزار کیلومتر مربع با ذخیره اکتشافی تاکنون 2.75 میلیارد تن زغال‌سنگ کک شو و حرارتی یکی از بزرگ‌ترین ناحیه‌های زغالی در خاورمیانه به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در مجموع میزان حدود یک میلیون و 100 هزار تن زغال توسط این شرکت از معادن مرکزی و شماره یک منطقه پروده استخراج شده است که کل عملیات معدن‌کاری شامل پیشروی، استخراج و خدمات فنی و پشتیبانی در این معادن توسط حدود دو هزار و 200 نیرو انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس اضافه کرد: همچنین در سال گذشته میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ در مجموع 570 هزار تن بوده است که در اواخر سال گذشته قرارداد صدور کنسانتره به کشور چین نیز نهایی شد و در فاز نخست یک محموله 20 هزار تنی کنسانتره زغال‌سنگ تولیدی این شرکت به کشور چین ارسال خواهد شد.

کریتی‌ثانی ادامه داد: با توجه به قرارداد صورت گرفته با کشور چین و نیاز امروز بازار ایران به زغال طبس، باید میزان استخراج و تولید کنسانتره حدود 50 درصد افزایش یابد تا با کمبود مواجه نشویم و بتوانیم بازار صادرات را گسترش دهیم.

وی یادآور شد: ما توانسته‌ایم به مدد تجربه بلندمدت و با تکیه بر توان و تخصص نیروهای بومی با حدود 11 سال فعالیت خود، علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم برای حدود دو هزار و 200 نفر به طور امانی و پیمانی، تعداد 6 کارگاه لانگوال را با موفقیت استخراج و حدود 30 کیلومتر تونل و مسیرهای زیرزمینی را احداث کنیم.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس بیان داشت: هدف شرکت زغال‌سنگ پروده طبس در سال جدید تحقق حدود 13 هزار و 500 متر پیشروی در حفریات زیرزمین، استخراج حدود 2 میلیون تن زغال‌سنگ خام و تولید 750 هزار تن کنسانتره زغال‌سنگ است که در سال گذشته نیز برنامه موردنظر محقق شد.

کریتی‌ثانی اضافه کرد: در سال گذشته در مجموع به ترتیب شش هزار و 900 متر حفریات، یک میلیون و 60 هزار تن تولید خام و 570 هزار تن تولید کنسانتره محقق شده است و پیش‌بینی شده آمار سال جدید نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد رشد داشته باشد.

وی با بیان اینکه حدود 76 درصد ذخایر زغال‌سنگ ایران در محدوده طبس واقع شده است، یادآور شد: شهرستان طبس دارای 2.75 میلیارد تن ذخیره تخمینی زغال‌سنگ است و هنوز عملیات اکتشاف ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس با بیان اینکه در حال حاضر حدود 4 هزار نفر در بخش معادن طبس مشغول به کار هستند، تصریح کرد: در صورت تحقق طرح‌های توسعه معادن بر اساس پیشنهادات و طرح‌های ارائه‌شده تا 3 سال آینده این تعداد به شش هزار نفر قابل‌افزایش است.

کریتی‌ثانی با اشاره به سهم و جایگاه شرکت زغال‌سنگ پروده طبس، یادآور شد: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زغال‌سنگ کشور و تأمین‌کننده نیاز صنایع فولادی به عنوان صنعت مادر کشور، در رونق صنعتی و اقتصادی، اشتغال‌زایی و توسعه شهرستان طبس و خراسان‌جنوبی نقشی مؤثر ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با افزایش حمایت‌ها و پیگیری لازم، روند رفع مشکلات و به‌ویژه وصول و حصول مطالبات این شرکت تسریع شده تا امکان اجرای پروژه‌های توسعه‌ای این شرکت مهیا شود که این امر به نوبه خود در رونق اقتصادی منطقه و جلوگیری از واردات و خروج ارز مؤثر خواهد بود.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا