بازار آهن و فولاد در شوک نوسانات نرخ ارز

بازار آهن و فولاد در شوک نوسانات نرخ ارز

دنیای معدن -رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه اعلام دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی هنوز نتوانسته است بازار ملتهب آهن را ساماندهی کند، گفت: قیمت دلار باعث شوک بزرگی در بازار آهن شده به نحوی که خریداران فعلا دست از خرید برداشته و منتظر تعیین و تکلیف بازار هستند.

به گزارش دنیای معدن، محمد آزاد ، با اشاره به اینکه از 14 فروردین ماه تا امروز نوسانات قیمت دلار باعث شده تا خرید و فروشی در بازار به صورت محدود انجام شود، اظهار داشت: این درحالی است که معاملات بعد از تعطیلات نوروزی رونق زیادی داشت.

وی با بیان اینکه دلار، روزانه قیمت آهن را 100 تا 200 تومان افزایش داده است، افزود: نوسانات قیمت دلار باعث شوک بزرگی در بازار آهن شده به نحوی که خریداران فعلا دست از خرید برداشته و منتظر تعیین و تکلیف بازار هستند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان تصریح کرد: قیمت میلگرد پیش از نوروز 97 حدود دو هزار و 200 تومان بود اما با افزایش قیمت دلار به دو هزار و 800 تومان رسید اما امروز با قیمت دو هزار و 600 تومان به فروش می رسد. قیمت ورق های فولادی نیز پیش از تعطیلات نوروزی 2 هزارو 800 تومان بود اما دلار باعث شد قیمت آن نیز روند سعودی داشته و با رقم سه هزار و 250 تومان معامله شود. در حال حاضر ورق های فولادی با قیمت سه هزار و 5 تومان به فروش می رسد.

آزاد با بیان اینکه اعلام دلار 4 هزار و 200 تومانی هنوز نتوانسته است بازار ملتهب آهن را ساماندهی کند، گفت: به شرط عرضه دلار 4 هزار و 200 تومانی می توان به رونق خرید و فروش طی هفته آینده در بازار آهن امیدوار بود.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا