نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس:

شرایط ایمنی کار در معادن رعایت نمی‌شود

شرایط ایمنی کار در معادن رعایت نمی‌شود

گروه معادن - نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: کار در معادن یکی از مشاغل پرمخاطره است که متاسفانه شرایط ایمنی در آنها به شکل مناسب رعایت نمی‌شود و این موضوع مصدومیت کارگران این حوزه و صدمه دیدن خانواده‌های آن را به دنبال دارد.

به گزارش ماین نیوز، رسول خضری بر لزوم افزایش ایمنی کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی برای حفظ جان جامعه کارگری تاکید کرد و گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید وظایف خود را در این زمینه با جدیت دنبال کند تا اینکه کمبودها و نواقص موجود برطرف شود.

وی به وجود کمبودها و مشکلات موجود در این زمینه اشاره کرد و افزود: یکی از مشاغل پرمخاطره در حال حاضر کار در معادن است که متاسفانه شرایط ایمنی در آنها به شکل مناسب رعایت نمی‌شود که این موضوع جای تاسف داشته و معلولیت و مصدومیت کارگران این حوزه و صدمه دیدن خانواده‌های آن را به دنبال دارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم نظارت بر ایمنی همه کارگاه‌های تولیدی در مناطق مختلف کشور از جمله آذربایجان غربی تاکید کرد و بیان داشت: بازرسی‌های منظم به صورت دوره‌ای و دقیق باید صورت گرفته و تذکرهای لازم مطرح شود تا اینکه فعالان این عرصه در فضای مطمئنی فعالیت کنند.

خضری ضمن ابراز تاسف از اینکه دست‌اندرکاران بعد از وقوع سوانح مختلف به چاره‌اندیشی روی می‌آورند، گفت: پیش از اینکه حادثه‌ای رخ داده و به واسطه فوت یا معلولیت کارگران خانواده‌ها در شرایط آسیب‌پذیر قرار گیرند باید برای نظارت هر چه بیشتر بر ایمنی کارگاه‌ها اقدام کرد.

این مسئول با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی قرار گرفته‌ایم، گفت: برای نهادینه‌سازی این شعار باید به صورت جدی تلاش شود.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا