از استراتژی پوشش ریسک چه زمانی استفاده می شود

از استراتژی پوشش ریسک چه زمانی استفاده می شود

سرمایه گذاران از این استراتژی هنگامی استفاده می ‌کنند که از عملکرد بازار نامطمئن هستند. پوشش ریسکی که به ‌درستی انجام ‌شده باشد، ریسک شما را به صفر کاهش می ‌دهد (البته با صرف هزینه‌ ای اندک که شامل هزینه عقد قرارداد می‌ شود)

سرمایه گذاری های جانبی جهت کاهش ریسک تغییرات پیش‌ بینی ‌نشده قیمت دارایی‌ ها، پوشش ریسک گفته می‌ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، یکی از راه‌ های معمول برای پوشش ریسک اتخاذ موقعیتی است که سود ناشی از یک سرمایه گذاری را تضمین کند. برای مثال سرمایه گذاری در قرارداد آتی یا اختیار خرید یا فروش سهامی که در آن سرمایه گذاری کرده‌ اید، متداول ‌ترین راه برای پوشش ریسک است.

یک مثال از پوشش ریسک این است که شما صاحب سهام شرکت فرضی abc هستید، برای اینکه از نوسانات قیمت سهم abc دوری کنید و سود خود را تضمین نمایید، در بازار آتی، یک قرارداد آتی برای 6 ماه آینده و به قیمت تعیین‌ شده می‌ فروشید و به فردی که مایل است در آن تاریخ صاحب سهام شما شود، می‌ فروشید. با این کار شما و خریدار تعهد می‌کنید که در تاریخ مشخص (6 ماه بعد)، تعدادی مشخص‌ شده از سهام abc را به قیمت از پیش تعیین‌ شده در قرارداد با یکدیگر معامله کنید. با این کار شما توانسته ‌اید ریسک نوسانات قیمت سهام خود را پوشش دهید.

سرمایه گذاران از این استراتژی هنگامی استفاده می ‌کنند که از عملکرد بازار نامطمئن هستند. پوشش ریسکی که به ‌درستی انجام ‌شده باشد، ریسک شما را به صفر کاهش می ‌دهد (البته با صرف هزینه‌ ای اندک که شامل هزینه عقد قرارداد می‌ شود(

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا