قاضی پور مطرح کرد:

خلع‌ید افراد فاقد اهلیت در مسیر تحقیق و تفحص از معادن کشور

خلع‌ید افراد فاقد اهلیت در مسیر تحقیق و تفحص از معادن کشور

گروه معادن - رئیس هیات تحقیق و تفحص از معادن کشور، گفت: با شروع تحقیق و تفحص بسیاری از معادن کشور که در دست افراد فاقد اهلیت بود خلع ید شد که این مورد یکی از ثمره‌های تحقیق و تفحص است.

به گزارش ماین نیوز، نادر قاضی‌پور درخصوص روند تحقیق و تفحص از معادن کشور، اظهار داشت: در زمینه تعیین اعضای هیات رئیسه گروه و همچنین اهداف تحقیق و تفحص جلسه‌ای برگزار شد و بنده به‌عنوان رئیس این گروه به 31 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از استان‌های کشور حکم داده‌ام تا هرکدام از آنها مسائل مربوط به حوزه انتخابیه خود را بررسی کنند.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از معادن کشور با بیان اینکه آخرین جلسه این تحقیق و تفحص در استان آذربایجان غربی با حضور مدیران ذی‌ربط در خصوص معادن این استان برگزار شد، گفت: در برخی از استان‌ها مقدمات این تحقیق و تفحص فراهم شده و در ابتدای هفته آینده اولین گزارش این تحقیق و تفحص از نمایندگان محترم دریافت می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه تلاش ما در این تحقیق و تفحص پیگیری اشتغال‌زایی از طریق معادن و دلایل عدم موفقیت در این زمینه است، ادامه داد: در طی روند این تحقیق و تفحص هزینه‌های پرداختی بخش معدن به دولت و عدم بازگشت آن از طریق ایجاد زیرساخت‌های معدنی توسط دولت بررسی می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به معادن به‌عنوان یک سرمایه بزرگ نگاه نشده بلکه به‌عنوان یک سود کلان بدون نظارت نگاه شده ، عنوان کرد: در برخی از معادن طلا برای استخراج از روش قیفی استفاده نکرده و برای برداشت سود کلان در کوتاه مدت مراتع بسیار زیادی را دچار آسیب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با شروع تحقیق و تفحص تعداد بسیار زیادی از معادن کشور که در دست افراد فاقد اهلیت بود خلع ید شد، تصریح کرد: یکی از ثمره‌های این تحقیق و تفحص انجام این خلع یدها و تعیین تکلیف بدهی‌های دولت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از معادن کشور در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال این هستیم که چرا صنایع فرآوری در کنار معادن احداث نمی‌شود، باید معادن را واردار کنیم تا از خام‌فروشی به‌سمت تولیدات پایین دستی حرکت کنند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف تحقیق و تفحص از معادن کشور جلوگیری از خام‌فروشی و سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دستی است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا