مسئول ایمنی معدن ذغال سنگ هجدک کرمان:

منتظر آمدن بازرس اداره کار هستیم

منتظر آمدن بازرس اداره کار هستیم

گروه معادن >زغال‌سنگ - مسئول ایمنی معدن ذغال سنگ هجدک کرمان می‌گوید هنوز بازرس اداره کار برای بررسی تاثیرات زلزله به این معدن نیامده است. وی تاکید دارد که معادنی که در عمق زمین قرار دارند پس از زلزله باید از لحاظ ریزش، انسداد مسیرها و نشت گاز بررسی شوند.

به گزارش ماین نیوز، «مهدی حیدری» مسئول ایمنی معدن ذغال سنگ هجدک کرمان درباره زلزله روز گذشته شهرستان راور و تاثیرات آن بر اعماق زمین که این معدن در آن واقع شده است، گفت: این احتمال وجود دارد که زلزله باعث ریزش هر معدنی که در اعماق زمین قرار دارد بشود از این رو پس از وقوع زلزله اولین کاری که باید انجام داد بررسی با دقت مسیرهای تردد کارگران است.

وی با بیان اینکه معدن هجدک تا زمان انجام بازرسی‌ها و تایید بازرس اداره کار تعطیل است، گفت: پس از اینکه بازرس اداره کار ایمنی معدن و رفع خطرات را اعلام کرد می‌توان معدن را بازگشایی کرد و البته نمی توان زمان دقیقی را برای بازگشایی آن اعلام کرد چرا که فعلا بازرس کار به معدن هجدک نیامده است.

مسئول ایمنی معدن ذغال سنگ هجدک کرمان اضافه کرد: البته در معدن هجدک اتفاقی رخ نداده است اما به صورت کلی در این مواقع باید پس از یافتن مسیرهای ریزش آنها را به واحد تعمیرات و نگهداری معدن اطلاع داد تا در زمانی که کارگران مشغول کار هستند تهدیدی متوجه جان آنها نباشد.

حیدری با تاکید بر اینکه همچنین باید گاز سنجی را هم به موقع انجام داد و در زمان تعطیلی معدن هم دستگاه های گاز سنج و تهویه روشن گذاشت، گفت: در نتیجه جا به جایی لایه ها و صفحات زیرین زمین چه بخواهیم و چه نخواهیم گازها به لایه های بالایی می‌آیند و قاعدتا کارگرانی که در اعماق پایین‌تر کار می‌کنند بیش از همه در معرض تماس با گازها هستند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا