بازگشایی چند نماد مبادلاتی/ ادامه سبزپوشی آیفکس

بازگشایی چند نماد مبادلاتی/ ادامه سبزپوشی آیفکس

روز جاری بیش از 260 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر دو هزار و 38 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران دست به دست شد که این حجم از معاملات در 31 هزار و 442 نوبت دادوستدی انجام شد.

امروز سه‌شنبه 23 آبان‌ماه علاوه بر ادامه سبزپوشی شاخص کل فرابورس، شاهد بازگشایی 3 نماد و توقف یک نماد معاملاتی بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، روز جاری بیش از 260 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر دو هزار و 38 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران دست به دست شد که این حجم از معاملات در 31 هزار و 442 نوبت دادوستدی انجام شد.

شاخص کل فرابورس ایران نیز که روز گذشته 6 واحد رشد کرد امروز نیز همچنان سبزپوش ماند و با بیش از یک واحد افزایش در ارتفاع 989 واحدی قرار گرفت.

در جریان مبادلات امروز نمادهای مبادلاتی شرکت‌های‌ بازرگانی و تولیدی مرجان کار و سرمایه‌گذاری وثوق امین و همچنین نماد اوراق اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم بازگشایی شدند.

این در حالی است که نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به منظور پرداخت سود علی‌الحساب ماهانه اوراق در تاریخ 25 آبان، امروز متوقف شد.

بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «شپاس»، «کپرور» و «مفاخر» ثبت شد و در سمت مقابل نمادهای «کشرق» و «ودی» تا سقف 4.7 واحدی بیشترین افت قیمتی را تجربه کردند.

نمادهای «حریل» و «کپرور» نیز به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در میان بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

در مجموع روز جاری بازارهای اول و دوم میزبان دادوستد بیش از 97 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 264 میلیارد ریال بودند.

در ادامه رصد بازار سهام، شاهد دست به دست شدن بیش از 112 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 197 میلیارد ریال در سه تابلو مبادلاتی بازار پایه بودیم.

سهامداران بازار پایه با نقل‌وانتقال نزدیک به 27 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 31 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در نماد «شلرد» رقم زدند.

 

در سمت دیگر بازار، خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن، بیش از 54 هزار ورقه تسه را در افزون بر 2 هزار نوبت دادوستدی مبادله کردند که ارزشی بالغ بر 41 میلیارد ریال را رقم زد.

در همین حال در تابلو اوراق با درآمد ثابت بالغ بر 941 هزار ورقه دست به دست شد که ارزش بیش از 920 میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

در این میان با مبادله بیش از 172 هزار ورقه «سخاب3» به ارزش افزون بر 170 میلیارد ریال، این اوراق بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در میان اوراق با درآمد ثابت به خود اختصاص دادند.

در نهایت در تابلو صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله شاهد دست به دست شدن بیش از 7 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 7 میلیارد ریال بودیم.  

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا