بازدید از دانشکده معدن و معادن زغالسنگ شاهرود؛ برنامه روز پنجم دوره آموزشی مدیریت ریسک

بازدید از دانشکده معدن و معادن زغالسنگ شاهرود؛ برنامه روز پنجم دوره آموزشی مدیریت ریسک

گروه معادن >زغال‌سنگ - روز پنجم دوره آموزشی عملی مدیریت ریسک در ایمنی و بهداشت حرفه ای معدن کاری، در محل معادن زغال سنگ شاهرود برگزار شد.

به گزارش ماین نیوز، در روز پنجم دوره آموزشی مدیریت ریسک در ایمنی و بهداشت حرفه ای معدن کاری؛ ویژه معادن زغال سنگ، بازدیدی از پردیس معدن آموزشی دانشگاه صنعتی شاهرود به عمل آمد.

علیرضا عرب امیری، رئیس دانشکده معدن، نفت و ژئوفیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود در جریان این بازدید، گفت: حق بهره بر داری اولیه پردیس معدن آموزشی از سال 58 به دانشگاه صنعتی شاهرود واگذار شد و از سال 93 اجرای آن آغاز شد و در مرداد 95 به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: اکنون حدود 40 واحد درسی معدن به طور کامل یا بخشی از آن در این پردیس ارائه می شود و اینجا مجموعه آموزشی برای کارشناسان معدن و مجموعه دیدنی برای طبیعت دوستان است.

پرفسور سیگفرید زون، مدیر گروه ایمنی دانشگاه بوخوم آلمان در جمع بندی دوره آموزشی گفت: بازدید از معدن و سووالات مطرح شده، اطلاعات زیادی به ما داد تا روی پروژه ای در آلمان کار کنیم. تجربه های مختلف کارشناسان با برگزاری دوره های آموزشی به نتایج بهتری می رسد و با همفکری بیشتر، این نتایج ملموس تر می شود.

وی ادامه داد: معرفی معادن خوب بود و شفافیت داشت. در بحث ایمنی کار شده بود اما جای پیشرفت دارد.

زون خاطرنشان کرد: استفاده از تصاویر به جای نوشته در مسیر معدن، تاثیرگذار تر است. همچنین، استفاده از دستورالعمل های مختلف در هر زمینه معدنی، موجب یادگیری بهتر و به کار بستن آن راحت تر می شود.

تراد، مدیر پیشین معادن زغال سنگ آلمان گفت: تجربه های کارشناسان در کنار دوره های آموزشی نظری و عملی موجب نتایج بهتر با همفکری بیشتر می شود. هدف از این دوره، پیشرفت فعالیت های ایمنی است.

وی ادامه داد: اگر اطلاعات موجود در مسیر معادن همراه با آمار حوادث مربوطه درج شود تاثیرگذارتر است.

عرب امیری تصریح کرد: این مجموعه شامل 2 تونل با طول 250 متر، تاسیسات تهویه، موتور برق، مخزن آب، نمایشگاه معدنی و واحدهای خدمات است.

وی ادامه داد: در این مجموعه، کوره قنات زیرسطح زمین، گسل بتنی، لایه شیب دار فلزی و یک خانه قدیمی با مصالح گذشته زیر سطح زمین احداث شده است. در این مجموعه، کوره قنات زیرسطح زمین، گسل بتنی، لایه شیب دار فلزی و یک خانه قدیمی با مصالح گذشته زیر سطح زمین احداث شده است.

در این دوره آموزشی، حدود 30 نفر از مدیران و کارشناسان ایمنی و بهداشت شرکت های معدنی حضور داشتند.

بنا به این گزارش، دوره آموزشی مدیریت ریسک در ایمنی و بهداشت حرفه ای معدن کاری؛ ویژه معادن زغال سنگ در دو بخش نظری و عملی، برگزار شد که دوره نظری آن طی روزهای سیزدهم تا پانزدهم آبان در محل سالن اجتماعات ایمیدرو برگزار شد. دوره عملی آن نیز طی دیروز و امروز در محل معدن زغال سنگ شاهرود انجام شد.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا