کاهش تعداد معادن هند طی سال های اخیر

معادن هند؛‌ تولید ۹۵ ماده معدنی، ۴۵۴ تن اورانیوم

معادن هند؛‌ تولید ۹۵ ماده معدنی، ۴۵۴ تن اورانیوم

گروه معادن - هند چگونه کشوری در بخش معدن و صنایع معدنی است. تعداد معادن گزارش شده این کشور طی سال های اخیر چقدر بوده است. هند 95 ماده معدنی تولید می کند که سه نوع آن به حوزه اتمی ارتباط دارد به طوری که سالانه 454 تن اورانیوم در این کشور تولید می شود.

به گزارش ماین نیوز، گروه ترجمه ی مدیریت روابط عمومی ایمیدرو در راستای رسالت اطلاع رسانی خویش و با هدف آشنایی علاقمندان به بخش معدن و صنایع معدنی با کشور های معدنی صاحب نام جهان در این حوزه اقدام به انتشار سلسله گزارش های هفتگی کرده است. درگزارش این هفته به بررسی کشور هند و جایگاه معدنی آن می پردازیم.

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌، پهناوری این کشور ۳٫۱۶۶٫۱۴۴ کیلومتر مربع بوده و با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و 210هزار نفر پس از چین، دومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود.

هند دارای منابع وسیعی از موادمعدنی فلزی و غیرفلزی شامل سنگ آهن، بوکسیت، زغال سنگ، آهک و منگنز بوده و جزء ده تولید کننده برتر دنیا در این حوزه هابه شمار می رود.

تعداد معادن گزارش شده هند

تعداد معادن فعال هند (به جز نفت خام،گاز طبیعی، مواد اتمی و عناصرنادر خاکی) در سال گذشته میلادی 2100معدن ثبت شده در حالی که در سال 2017 به 1899معدن کاهش یافته است.

حدود 96 درصد از معادن هند در 13 ایالت Tamil Nadu (208)، Jharkhand (203)، Gujarat (178)، Odisha (150)، Chhattisgarh (143)، Karnataka (137)، Maharashtra (133)، Andhra Pradesh (106)، West Bengal(100)، Telangana (82)، Goa (80) و Rajasthan (79) قرار دارد.

تولید مواد معدنی

این کشور 95 نوع ماده معدنی از جمله 10نوع ماده معدنی فلزی، 23 نوع ماده معدنی غیرفلزی ،55 نوع مواد معدنی جزئی(شامل مواد ساختمانی و غیره) ، 3 نوع ماده اتمی و 4 نوع سوخت معدنی تولید می کند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا