در آخرین روز کاری سومین هفته مهر رخ داد:

رشد آیفکس به موازات افزایش حجم مبادلات فرابورس

رشد آیفکس به موازات افزایش حجم مبادلات فرابورس

امروز 19 مهرماه، دو نماد «مارون» و «هرمز» روی هم رفته 4 واحد از شاخص کل فرابورس حمایت کردند تا این نماگر با 44/. درصد رشد بار دیگر در مرز 930 واحدی قرار گیرد.

مبادلات هفته سوم مهرماه در فرابورس ایران با سبزپوشی آیفکس و دست به دست شدن بیش از 238 میلیون ورقه بهادار در افزون بر 32 هزار نوبت معاملاتی به پایان رسید که این جابه‌جایی‌ها ارزش بالغ بر یک هزار و 606 میلیارد ریال را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمتایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، در آخرین روز کاری هفته منتهی به 21 مهرماه، شاهد رشد 4 پله‌ای آیفکس و افزایش حجم مبادلات فرابورس نسبت به روز گذشته بودیم.

امروز 19 مهرماه، دو نماد «مارون» و «هرمز» روی هم رفته 4 واحد از شاخص کل فرابورس حمایت کردند تا این نماگر با 44/. درصد رشد بار دیگر در مرز 930 واحدی قرار گیرد.

نمادهای «ذوب» و «کرمان» نیز به ترتیب بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند. در مجموع حاصل مبادلات صورت‌گرفته در این دو بازار، نقل‌وانتقال بالغ بر 71 میلیون سهم به ارزش افزون بر 247 میلیارد ریال بود.

عنوان بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی، بعد از نماد «ریشمک» به نماد «حآسا» متعلق به شرکت آسیا سیر ارس که 10 درصد از سهام آن روز دوشنبه 17 مهرماه برای نخستین بار به عموم عرضه شد، رسید.

در صدر جدول بیشترین کاهش قیمتی نیز نام نمادهای «سدبیر» و «کی بی سی» به ترتیب از گروه‌های سرمایه‌گذاری‌ها و مواد و محصولات دارویی را می‌بینیم.

سهام‌داران در سه تابلو معاملاتی بازار پایه با جابه‌جایی بیش از 41 میلیون سهم به ارزش افزون بر 42 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را رقم زدند.

 

این در حالی است که در مجموع بیش از 85 میلیون سهم در بازار پایه دست به دست شد که ارزش این مبادلات بر 109 میلیارد ریال بالغ شد.

در تابلو اوراق با درآمد ثابت نیز «سخاب 4» در ادامه روند روزهای گذشته خود همچنان پیشتاز است و امروز نیز با بیشترین استقبال از سوی معامله‌گران مواجه شد؛ به گونه‌ای که حجم و ارزش مبادلات انجام‌شده در این نماد به ترتیب بر 140 میلیون سهم و 135 میلیارد ریال بالغ شد.

نتیجه دادوستدهای تابلو اوراق با درآمد ثابت، مبادله نزدیک به 658 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 654 میلیارد ریال بود.

خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن نیز در روز پایانی معاملاتی این هفته، 35 هزار و 546 ورقه تسه را به ارزش بالغ بر 27 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار دادند.

در نهایت بیش از 3 میلیون ورقه بهادار در تابلو ETF (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) دست به دست شد که ارزش این مبادلات به 51 میلیارد و 870 میلیون ریال رسید.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا