علی بابا بزرگترین سایت تجارت الکترونیک دنیا نامیده شد

علی بابا بزرگترین سایت تجارت الکترونیک دنیا نامیده شد

شرکت علی بابا با افزایش قیمت سهام توانست سهام آمازون را پشت سر بگذارد و رتبه برترین سایت تجارت الکترونیک در دنیا را به یدک بکشد.

شرکت علی بابا پس از پست سر گذاشتن آمازون، به عنوان بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک در دنیا شناخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، سهام شرکت علی بابا پس از گذشت 831  روز معاملاتی توانست به رتبه برترین شرکت تجارت الکترویکی در دنیا معرفی شود در حالی که با توانست به راحتی سایت آمازون را پشت سر بگذارد.

پس از این که عملکرد سه ماهه دوم آمازون منتشر شد و پیش بینی های این شرکت محقق نشد، قیمت سهام آمازون در آخرین ساعات معاملاتی با روند منفی رو به رو شد.

در این بین، قیمت سهام شرکت علی بابا با رشد 109 درصدی در سال جاری همراه بوده و توانست پس از عرضه اولیه در سال 2014 میلادی در حدود 9 ماه روند صعودی را بدون وقفه طی کند.

این در حالی است که، قیمت سهام علی بابا با رشد 0.5 درصدی در آخرین ساعات معاملاتی همراه شد و قیمت سهام آماوزن آخرین ساعات کاری را با افت 0.3 درصدی همراه کرد.

بر این اساس، شرکت آمازون چندی است در جنوب آسیا در سنگاپور دفتر جدیدی تأسیس کرده است . اما به نظر می رسد این استراتژی برای ورود به سنگاپور برای شرکت ثمربخش نبوده است

از آن جا که مردم سنگاپور به خرید و قدم زدن در فروشگاه های بزرگ علاقه بسیاری دارند. حضور آمازون نه تنها تأثیری در روند مالی این شرکت نداشت بلکه در اقتصاد سنگاپور نیز اثرگذار نبود.

 

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا