تجمع دوباره بازنشستگان فولاد مقابل ساختمان ریاست جمهوری

تجمع دوباره بازنشستگان فولاد مقابل ساختمان ریاست جمهوری

دنیای معدن -جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد صبح امروز؛ سه شنبه (۱۸ مهرماه) برای چندمین بار مقابل نهاد ریاست جمهوری حاضر شدند.

 صبح امروز گروهی از بازنشستگان صنعت فولاد کشور برای چندمین بار با حضور مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این گروه از بازنشستگان که از استان تهران و البرز راهی ساختمان ریاست جمهوری در خیابان پاستور شده اند، خواهان پرداخت به موقع حقوق و هزینه های جاری درمانی خود هستند.

آنها در توضیح مطالبات خود می گویند: در حال حاضر مستمری شهریور ماه مان به تاخیر افتاده و از سال ۹۱ تاکنون نیز بخشی از مطالبات مربوط به اجرای احکام معلق شده حق سرپرستی و حق سختی کارمان پرداخت نشده است.

بازنشستگان صنعت فولاد کشور همچنین خواستار همسان سازی مستمری هم صنفان پیشکسوت خود هستند که گویا از حدود پنج سال قبل تاکنون نسبت به آن ترتیب اثری داده نشده است.

آنها با یادآوری اینکه برای پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد، سازمان برنامه و بودجه روز ۱۵ ماه جاری نامه ای به خزانه دولت در وزارت اقتصاد داریی ارسال کرده است؛ افزودند: به صورت مشخص در جلسه روز گذشته؛ مدیرکل خزانه با دولت به دلیل مشخص نبودن منابع مالی، نامه ارسالی را به سازمان برنامه و بودجه عودت داده است.

این بازنشستگان می گویند: تاکنون پاسخ درست و شفافی در خصوص مشکلات مان به ما داده نشده و ما می خواهیم بگوییم با گزارش و نامه نگاری کار بازنشستگان حل نخواهد شد در نتیجه این مراجعات ادامه خواهد یافت.

از قرار معلوم همزمان با تجمع بازنشستگان فولاد در تهران برخی بازنشستگان شهرستانی این صنعت نیز در مقابل ساختمان استانداری های محل سکونت خود دست به اعتراض زده اند.

گفتنی است پیش از این آقای «اکبر نوروزی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در تاریخ پنجم شهریور ماه به ایلنا گفته بود: اعتراضات مکرر بازنشستگان فولاد به دلیل مطالبات عقب افتاده است.

به گفته وی؛ بودجه ای که در سال ۹۶ برای بازنشستگان درنظر گرفته شده جوابگوی مطالبات بازنشستگان نیست با این وجود سازمان برنامه و بودجه همان مقدار کم را محقق نمی کند.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا