نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

استان کرمانشاه ظرفیت‌های معدنی زیادی دارد

استان کرمانشاه ظرفیت‌های معدنی زیادی دارد

گروه معادن - عضو کمیسیون صنایع و معادن استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه بر توجه به ظرفیت بازار عراق به عنوان یک فرصت ویژه در استان تاکید کرد.

به گزارش ماین نیوز، رضا علیزاده امروز دوشنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، گفت: استعدادها و توانمندی فوق العاده ای در کرمانشاه است.

وی بابیان اینکه برای اینکه در دنیا سربلند کنیم باید هزینه دهیم، گفت: ما باید پاسخگوی مردم باشیم. در ایران نظام و دولت ضد تولید نیست وطرفدار تولید اند.

بخش خصوصی حق دارد سر ما فریاد بزند

نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بخش خصوصی حق دارد سر ما داد بزند اما ما بر سر چه کسی فریاد بزنیم؟

وی افزود: در استان کرمانشاه توانمندی ها و پتانسیلهای معدنی به طور دقیق استحصال نشده و باید بیشتر روی این موضوع کار شود.

استان کرمانشاه ذخایر سیلیس زیادی دارد و ما از خارج وارد می‌کنیم

علیزاده تصریح کرد: ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در کرمانشاه است و مشکل بازار خرید وجود دارد. در زمینه سنگ‌های تزئینی تنها ۱۹معدن با ۵۰۰ نفر مشغول به کار در کرمانشاه وجود دارد و باید بیشتر روی این موضوع کار شود. همچنین به بازار عراق نیز توجه شود.

نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ذخایر سیلیس فوق العاده ای در استان کرمانشاه وجود دارد در حالیکه ما هم‌اکنون این ماده را از خارج وارد می کنیم و این موضوع نیز باید مورد توجه باشد.

استان کرمانشاه نیاز به مراقبت ویژه دارد

ابراهیمی رئیس خانه معدن استان کرمانشاه نیز در ادامه گفت: خداوند متعال ذخایر بسیار ارزشمندی را با تنوع زیاد به کشور ما عطا کرده است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب به واسه ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق و دیگر مشکلات بهره برداری معدنی در کرمانشاه متوقف شده و هم اکنون با رکود مزمن مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ما درخواست کاهش حقوق دولتی، تسهیلات ارزان قیمت و کاهش مالیات را داریم تاکید کرد: کرمانشاه نیاز به مراقبت ویژه دارد، و در رابطه با بیکاری نیاز به بسته های حمایتی دولت داریم.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا