رئیس اداره صنعت و معدن:

۵۰درصد معادن میانه غیرفعالند

۵۰درصد معادن میانه غیرفعالند

گروه معادن - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه با اشاره به اینکه 67 معدن در این شهرستان شناسایی شده است، گفت: 31 معدن فعال و 36 معدن غیرفعال است.

به گزارش ماین نیوز، محمد امدادیان روز دوشنبه در جلسه رفع موانع تولید در خانه صنعت، معدن و تجارت میانه با اشاره به ساختار فعالیت معدنی شهرستان اظهارکرد: کل تعداد پروانه‌های اکتشاف معدن در شهرستان میانه 6 مورد است که 17 مورد گواهی کشف 59 مورد پروانه بهره‌برداری و 14 مورد اجازه برداشت داشتیم.

وی افزود: در سال گذشته 2 مورد پروانه اکتشاف، 2 مورد پروانه بهره‌برداری و 7 مورد اجازه برداشت صادر شد.

وی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته چندین معدن دارای طلا نیز در این شهرستان شناسایی ‌شده که توان بسیار بالای این منطقه را در توسعه فعالیت‌های معدنی و اولویت دادن به سرمایه‌گذاری در این بخش را هر چه بیشتر توجیه‌پذیر می‌کند.
امدادیان با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان میانه گفت: در شهرستان 6 شهرک صنعتی با مساحت 340 هکتار و 130 واحد صنعتی وجود دارد که از این تعداد 86 واحد صنعتی فعال و 44 واحد معادل 33 درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند.

وی همچنین از وجود 6 هزار واحد صنفی در سطح شهرستان میانه خبر داد و گفت: از این تعداد 5 هزار و 60 واحد دارای پروانه کسب و بقیه پروانه کسب ندارند، همچنین تعداد رسته‌های صنفی 336 مورد و تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان 22 مورد است.
فرماندار ویژه شهرستان میانه هم در این جلسه با اشاره به شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) هدف از برگزاری این جلسات را فعال کردن واحدهای تولیدی نیمه فعال، توسعه واحدهای فعال و ظرفیت سازی برای واحدهای تولیدی عنوان کرد.

حمید شکری با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه گذار، تولید و اشتغال باید سرلوحه تمامی امور در خصوص پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در شهرستان باشد، افزود: فرهنگ سازی حمایت از تولید داخل و جذب سرمایه گذارانی جدید برای شهرستان از دیگر اهداف کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان به شمار می رود.

وی از روسای بانک ها و رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان خواست تا حامی واحدهای نوپا و نیمه فعال بوده و در خصوص رونق تولید، اقتصاد و اشتغال زایی با برداشتن موانع از سر راه سرمایه گذاران و تولید کنندگان سهم خود را ایفا کنند.
در این جلسه تعدادی از صاحبان سرمایه و تولید کنندگان در شهرستان میانه مسائل و مشکلات بانکی و اداری خود را مطرح کردند.
فلزات پایه، پرلیت و گچ از مهمترین معادن میانه است و بزرگ‌ترین معدن شهرستان مولیبدن است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا