خروج مسکن از رکود مسئله گرانی آهن را حل می کند

خروج مسکن از رکود مسئله گرانی آهن را حل می کند

دنیای معدن - رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات با اشاره به اینکه کارخانجات تولید آهن از نیمی از ظرفیت خود استفاده می کنند، گفت: اگر بازار مسکن از رکود خارج شود کارخانجات آهن به سوددهی می رسند و مسئله افزایش قیمت آهن هم حل می شود.

محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات درباره افزایش قیمت آهن به رادیو گفت: این افزایش قیمت به جهت افزایش قیمت جهانی بوده است. چین از صادرات خود کم کرده است و در داخل به ساخت و ساز می پردازد که این مسئله قیمت جهانی آهن را افزایش داده و بر بازار داخلی ایران هم تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه اکنون قیمت آهن در ایران از قیمت جهانی آن نیز گرانتر است، گفت: قیمت آهن در بازار جهانی تنی 520 دلار فروخته می شود.

آزاد با بیان اینکه اکنون فقط کارخانجاتی که شمش و اسلپ تولید می کنند از این افزایش سود می برند، گفت: اما کارخانجاتی که میلگرد و سایر موارد را تولید می کنند به زیان دهی رسیده اند، چرا که با افزایش قیمت جهانی، مواد اولیه آنها گران می شود اما تقاضا برای خرید مواد آنها کم است.

وی با بیان اینکه کارخانجات اکنون با تمام ظرفیت کار نمی کنند، گفت: به جهت رکود در بازار مسکن ظرفیت خود را بالا نمی برند که به سوددهی برسند و اگر مسئله رکود در بازار مسکن حل شود از زیان دهی خارج می شوند.

وی از تبعات گرانی آهن تاثیرگذاری آن در خودروسازی، لوازم خانگی و لوله و پروفیل دانست و افزود: افزایش قیمت آهن این کالاها را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد.

آزاد با انتقاد از صادرات ورقه فولادی به خارج از کشور به جهت ارزآوری گفت: وقتی صنایع داخلی به آنها احتیاج دارند ابتدا باید به آنها بدهیم و سپس به خارج صادر کنیم اما علی رغم نیاز داخلی ورقه های فولادی را صادر می کنیم.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا