دولت چین نگران روند صعودی قیمت فولاد شد

دولت چین نگران روند صعودی قیمت فولاد شد

دنیای معدن - روز جمعه قیمت بیلت در چین پس از افزایش قیمت چشمگیر روز قبل آن ارزان تر شد. خبر هشدار های دولت در مورد روند صعودی بیش از حد قیمت ها جو بازار را آرام تر کرده است. بیلت 12 دلار هر تن ارزان تر شده به 564 دلار هر تن درب کارخانه رسید که ظاهرا به دلیل خبر برگزاری جلسه دولت چین با انجمن آهن و فولاد این کشور در مورد راه های کنترل روند صعودی قیمت فولاد بوده است. هنوز جزییات این جلسه علنی نشده ولی این خبر بر جو بازار اثر گذاشت. البته فعالان بازار چین هنوز مطمئنند ماه های آینده روند صعودی قیمت ها ادامه خواهد داشت. با این که صحبت ها از تلاش دولت چین برای کنترل قیمت فولاد است برخی از کارخانه ها قیمت های ماه آینده را بالا برده اند. بیلت در بازار چین هفته گذشته 25 دلار بالا رفت و قیمت صادراتی نیز 40 دلار رشد داشته 540 تا 550 دلار هر تن فوب شد که امیدی به پذیرش آن در بازارهای خارجی نیست. تقاضای داخلی هنوز بالاست و بعید است روند بازار این هفته تغییر خاصی داشته باشد. از طرفی خبرهای زیادی در مورد احتمال کاهش تولید نیز اخیرا منتشر شده است. در هر حال شاید روند صعودی آرام تر شود. منبع: metal expertایفنا

بیلت 12 دلار هر تن ارزان تر شده به 564 دلار هر تن درب کارخانه رسید که ظاهرا به دلیل خبر برگزاری جلسه دولت چین با انجمن آهن و فولاد این کشور در مورد راه های کنترل روند صعودی قیمت فولاد بوده است. هنوز جزییات این جلسه علنی نشده ولی این خبر بر جو بازار اثر گذاشت.

البته فعالان بازار چین هنوز مطمئنند ماه های آینده روند صعودی قیمت ها ادامه خواهد داشت. با این که صحبت ها از تلاش دولت چین برای کنترل قیمت فولاد است برخی از کارخانه ها قیمت های ماه آینده را بالا برده اند.

بیلت در بازار چین هفته گذشته 25 دلار بالا رفت و قیمت صادراتی نیز 40 دلار رشد داشته 540 تا 550 دلار هر تن فوب شد که امیدی به پذیرش آن در بازارهای خارجی نیست.

تقاضای داخلی هنوز بالاست و بعید است روند بازار این هفته تغییر خاصی داشته باشد. از طرفی خبرهای زیادی در مورد احتمال کاهش تولید نیز اخیرا منتشر شده است. در هر حال شاید روند صعودی آرام تر شود.

منبع: metal expertایفنا

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا