گزارش هفتگی؛

جذابیت پلی اتیلن های ترفتالات بطری

جذابیت پلی اتیلن های ترفتالات بطری

حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت به ۴۵ هزار و ۶۴۵ تن رسید.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، حجم عرضه ها ۵۹ هزار و ۵۶۴ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۹۷ هزار و ۶۷۵ تن رقم خورد.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری در هفته سوم مردادماه شاهد معاملات نسبتا خوبی بودیم. در همین حال حجم عرضه ها روندی کاهشی داشت و در نتیجه ۴ هزار و ۹۹۵  تن کاهش داشت.

در کل بیش از ۷۶ درصد از محصولات عرضه شده توسط کارگزاران خریداری شد و در این بین ۲۷ گرید از ۸۷ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسیدند.

در همین حال حجم تقاضا نیز با۹۶ هزار تن افزایش روبه رو شد که قابل توجه است. از سوی دیگر بیشترین کاهش عرضه مربوط به گروه پلی اتیلن سنگین فیلم  با ۱۶۷۰ تن کاهش بود، همچنین گروه پلی پروپیلن نساجی نیز کاهشی ۱۳۷۰ تنی را تجربه کرد. گرید پلی اتیلن سنگین تزریقی نیز با کاهش عرضه ۱۲۹۲ تنی از دیگر کالاهایی بود که کاهش عرضه بالایی را تجربه کردند.

در همین حال بیشترین افزایش عرضه مربوط به گروه پلی اتیلن سنگین اکستروژن با یک هزار و ۲۸  تنی  افزایش است، بعد از این گروه  پلی اتیلن سنگین بادی با ۵۹۰  تن افزایش عرضه قرار داشت.

همچنین بیشترین تقاضا در هفته ای که گذشت به گروه پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری  با ۹۴ هزار و ۸۸۶ تن تقاضا تعلق داشت، بعد از آن گروه پلی پروپیلن شیمیایی  با ۴۴ هزار و ۶۷۰ تن تقاضا قرار داشت.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، جذاب ترین کالاها پلی اتیلن های ترفتالات بطری و پلی پروپیلن های شیمیایی بودند، به طوری که ۶ گرید پلی اتیلن ترفتالات بطری و ۳ گرید از پلی پروپیلن های شیمیایی با رقابت معامله شدند.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا