در نخستین روز معاملاتی هفته رقم خورد؛

تثبیت آیفکس و بازگشایی 5 نماد فرابورسی

تثبیت آیفکس و بازگشایی 5 نماد فرابورسی

نخستین روز از دومین هفته مبادلاتی مرداد ماه با سبزپوشی آیفکس و بازگشایی 5 نماد معاملاتی همراه بود.

 

در نخستین روز این هفته ارزش مبادلات کل فرابورس ایران از یک هزار میلیارد ریال بالغ شد که ناشی از دادوستد بیش از 86 میلیون ورقه بهادار در 21 هزار نوبت معاملاتی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، نخستین روز از دومین هفته مبادلاتی مرداد ماه با سبزپوشی آیفکس و بازگشایی 5 نماد معاملاتی همراه بود.

امروز شنبه هفتم مرداد ماه به موازات سبزپوشی آیفکس و تثبیت این نماگر در ارتفاع 920 واحدی، شاهد بازگشایی 5 نماد معاملاتی «اپرداز»، «زنجان»، «نوین»، «شکبیر» و «خودکفا» بودیم که این بازگشایی‌ها در پی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام با محدودیت دامنه نوسان قیمتی تا سقف 50 درصد صورت گرفت.

در این میان نماد «اپرداز» علاوه بر اینکه در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت، با یک واحد تاثیر مثبت، بیشترین اثر را در تثبیت شاخص کل فرابورس بر جای گذاشت و در مقابل نماد «میدکو» با کم‌تر از یک واحد مانع از رشد بیشتر آیفکس شد.

بیشترین کاهش قیمتی را نیز نمادهای «کمرجان»، «ثپردیس» و «شلیا» تا سقف 5 درصدی تجربه کردند.

در این میان بیش از 48 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 175 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم فرابورس تغییر مالکیت یافت.

در سه تابلو مبادلاتی بازار پایه نیز بیش از 36 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 87 میلیارد ریال دست به دست شد که سهام‌داران با جابه‌جایی بیش از 10 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 7 میلیارد ریال بیشترین حجم مبادلاتی را در نماد «لکما» رقم زدند. بالاترین ارزش مبادلاتی نیز به نماد «شزنگ» متعلق به شرکت تجهیز نیروی زنگان اختصاص یافت.

با دست به دست شدن افزون بر 482 هزار ورقه به ارزش بالغ بر 6 میلیارد ریال در نماد «آکورد» متعلق به صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر نیز این نماد بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به دست آورد.

امروز نزدیک به 771 هزار ورقه بهادار در تابلو ETF نقل‌وانتقال یافت که ارزشی بالغ بر 11 میلیارد ریال را رقم زد.

در پایان شاهد خریدوفروش بیش از بیش از 91 هزار ورقه تسه به ارزش 69 میلیارد و 870 میلیون ریال در تابلو تسهیلات مسکن بودیم که بیشترین قیمت در میان اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن آبان‌ماه94 و کم‌ترین قیمت نیز مربوط به نماد «تسه9405» بود.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا