تداوم سبزپوشی آیفکس و صعود به ارتفاع 920 واحدی

تداوم سبزپوشی آیفکس و صعود به ارتفاع 920 واحدی

معاملات امروز چهارشنبه 28 تیرماه برای فرابورس با دادوستد 172 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و 650 میلیارد ریال به پایان رسید.

 

آخرین روز معاملاتی هفته جاری در حالی برای بازار فرابورس ایران به پایان رسید که شاخص کل این بازار با افزایش بیش از 8 واحدی معادل تقریبی یک درصد به پله 920 واحدی رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، معاملات امروز چهارشنبه 28 تیرماه برای فرابورس با دادوستد 172 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و 650 میلیارد ریال به پایان رسید.

از مجموع حجم و ارزش کل معاملات، بازارهای اول و دوم نقل و انتقال افزون بر 97 میلیون سهم به ارزش 294 میلیارد ریال را تجربه کردند.

نماد معاملاتی شرکت آهن و فولاد ارفع با معامله بیش از 28 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 88 میلیارد ریال در صدر این بازار ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

در بازار سهام فرابورس ایران در حالی برخی نمادها بازگشایی شدند که هیچگونه توقف نمادی مشاهده نشد.

بر این اساس نماد معاملاتی شرکت‌های شیرین دارو و حق‌تقدم نماد مذکور، جوش و اکسیژن ایران، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، سیمان ممتازان کرمان، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد، کشتیرانی دریای خزر و دامداری تلیسه نمونه در بازار سهام فرابورس بازگشایی شدند.

شاخص فرابورس نیز روز جاری با صعود 8 واحدی خود را به ارتفاع 920 واحدی رساند. به ترتیب نمادهای «زاگرس»، «میدکو»، «بمپنا»، «ارفع»، «دماوند»، «خراسان» و «بکهنوج» تا سقف حداکثر 2.7 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشتند.

جابه‌جایی 71 میلیون سهم به ارزش 684 میلیارد ریال ماحصل دادوستدهای انجام شده در تابلوهای معاملاتی بازار پایه است.

نماد معاملاتی شرکت داروسازی شهید قاضی با نماد «دقاضی» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در مجموع هر سه تابلو بازار پایه از آنِ خود کرد.

در این میان نگاهی به بازار اوراق با درآمد ثابت نیز نشان می‌دهد بیش از 590 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 578 میلیارد ریال در این بازار معامله شده است. اسناد خزانه اسلامی مرحله هشتم در صدر این بازار ایستاد.

معامله 69 هزار ورقه تسه به ارزش 53 میلیارد ریال ماحصل نقل و انتقال‌های انجام شده در تابلوی اوراق تسهیلات مسکن است.

در این تابلو تسه خرداد 96 در حالی بالاترین قیمت تسه را در رقم 778 هزار ریال تجربه کرد که تسه بهمن 93 کمترین قیمت را در رقم 754 هزار ریال به ثبت رساند.

در نهایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز معامله 2 میلیون ورقه بهادار به ارزش 40 میلیارد ریال را به خود اختصاص دادند.

در میان ETFها صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان در صدر ایستاد.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا