مجله متال بولتن گزارش داد:

افزایش تولید جهانی آهن اسفنجی در سال ۲۰۱۶

افزایش تولید جهانی آهن اسفنجی در سال ۲۰۱۶

گروه صنایع معدنی >فولاد - مجله متال بولتن از افزایش تولید جهانی آهن اسفنجی جهان در سال 2016 خبر داد و ایران را با فاصله اندکی نسبت به هند،‌ دومین کشور تولید کننده این محصول در جهان اعلام کرد.

به گزارش ماین نیوز، به نقل از مجله متال بولتن تولید جهانی آهن اسفنجی از 72 میلیون و 640 هزار تن در سال 2015 با رشدی جزئی به 72میلیون و 760هزار تن افزایش یافت.

ایران با رشد 9.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 میلیون و 10 هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد و دومین کشور تولید کننده این محصول در جهان شد. این افزایش تولید حاصل روند رشد بلند مدت صنعت فولاد ایران اعلام شده است. هر چند پیش بینی می شود با افتتاح هایی که در کارخانه های آهن اسفنجی پیش رو است، ‌ایران جایگاه نخست را تصاحب می کند.

همچنین هند با تولید 18 میلیون و 470 هزار تن آهن اسفنجی در سال 2016 شاهد رشدتولید 4.5 درصدی نسبت به سال گذشته بود و در رتبه نخست جهانی تولید این محصول قرار گرفت.

کشورهای عربستان، روسیه و مکزیک در رتبه های سوم تا پنجم قرار گرفتند. به طور مجموع پنج کشور برتر تولیدکننده آهن اسفنجی جهان تولید 71 درصد این محصول را در سال 2016 برعهده داشتند.

بیشترین افزایش تولید در کشورهای ایران، هند و ایالات متحده آمریکا گزارش شده که در مجموع 3 میلیون تن نسبت به سال 2015 افزایش تولید داشتند.تولید آهن اسفنجی در امریکا نیز طی سال 2016 بیش از 700 هزار تن افزایش یافت.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا