۷۵ درصد توليدات فولاد هرمزگان صادر مي شود

۷۵ درصد توليدات فولاد هرمزگان صادر مي شود

گروه صنایع معدنی >فولاد - رئيس هيات مديره فولاد هرمزگان با اشاره به ارزآوري اين مجتمع گفت: بيش از 75درصد توليدات اين مجتمع به بازارهاي منطقه و ساير نقاط جهان صادر مي شود.

به گزارش ماین نیوز، اميرحسين نادري با اشاره به اولويت انتخاب هرمزگان براي توليد فولاد گفت: اهميت دسترسي صنعت فولاد به آب هاي آزاد به دليل جابه جايي مواد و استفاده از آب در فرآيند توليد، از مهم ترين اولويت هاي انتخاب هرمزگان براي توليد فولاد است.وي اظهار کرد: موقعيت استان و آمايش سرزميني سبب شده هرمزگان يکي از بهترين مناطق کشور براي توليد فولاد محسوب شود. رئيس هيات مديره فولاد هرمزگان تصريح کرد: توجه به زيرساخت موجود در هرمزگان و مرکزيت شهر بندرعباس از قديم سبب شده تا اين منطقه براي توسعه صنعت فولاد کشور مناسب تر شناخته شود.رئيس هيات مديره فولاد هرمزگان با اشاره به نقش نيروي انساني متخصص در پيشرفت و ترقي گفت: آنچه در شرکت فولاد خود را نشان مي دهد نيروي انساني توانمند، جوان و شايسته اي است که با غيرت توانسته به سختي هاي موجود در منطقه غلبه و يکي از بهترين توليدات اسلب فولاد دنيا را به بازارهاي جهاني معرفي کند.

وي افزود: مفتخريم که امروزه کيفيت توليد فولاد در هرمزگان از تمام اسلب سازهاي داخلي بهتر است. نادري جبران زيان سال گذشته فولاد هرمزگان را مهم ترين برنامه سال 96 دانست و گفت: با توجه به بهبود اوضاع بازار جهاني فولاد از نيمه دوم سال 95، فرصت مناسبي براي جبران زيان سال گذشته فراهم است. وي ادامه داد: فولاد هرمزگان توانسته در سه ماه نخست سال جاري، سود مناسبي را کسب و با تداوم اين روند تا پايان سال جاري، اين شرکت مي تواند زيان انباشته را کلا جبران کند. رئيس هيات مديره فولاد هرمزگان، بهبود وضعيت سودآوري اين شرکت را مستلزم حل مسائل داخلي استان و تامين مواد اوليه مناسب دانست و افزود: کيفيت توليدات فولاد هرمزگان در بازارهاي جهاني توانسته بازارهاي مناسبي را براي استان فراهم کند.

نادري در ادامه انعقاد قرارداد توسعه فولاد هرمزگان را از دستاوردهاي برجام براي اين شرکت نام برد و گفت: با پيگيري هاي به عمل آمده با بيمه ساچه ايتاليا به نظر مي رسد تامين کننده فاينانسور خارجي باشيم و با اين اقدام آمادگي براي افزايش ظرفيت توليد فولاد هرمزگان به دوبرابر فراهم مي شود. وي در ادامه با اشاره به تامين مواد اوليه مورد نياز شرکت گفت: به واسطه همکاري مناسب شرکت گل گهر و مجموعه بيدکو با فولاد هرمزگان تاکنون مشکل خاصي در زمينه تامين مواد اوليه نداشته ايم، اما با توجه به گام هاي بلند شرکت فولاد به منظور افزايش توليد فولاد قطعا بايد در زمينه تامين مواد اوليه سرمايه گذاري مناسبي از سوي شرکت فولاد هرمزگان يا فولاد مبارکه انجام شود.

رئيس هيات مديره فولاد هرمزگان اظهار کرد: به رغم جذب بالاي نيروي انساني در شرکت، موافق کاهش تعداد نيرو نيستيم، اما تاکيد داريم که توسعه فعاليت هاي اين شرکت بر اساس متخصص کردن نيروها باشد. نادري با اشاره به اشتغال مستقيم براي 3 هزار نفر تصريح کرد: همچنين به طور غيرمستقيم نيز براي بيش از رقم ياد شده به واسطه فولاد هرمزگان اشتغال زايي صورت گرفته است.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا