کاهش محدوده فعالیت معدن شیرین آباد گلستان برای جلوگیری از قطع درختان

کاهش محدوده فعالیت معدن شیرین آباد گلستان برای جلوگیری از قطع درختان

گروه معادن - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که مساحت محدوده فعالیت معدن شیرین آباد از توابع شهرستان علی آباد کتول از 20 هکتار مصوب به 4 هکتار کاهش یافت تا از قطع درختان جلوگیری شود.

به گزارش ماین نیوز، ابوطالب قزلسفلو در خصوص اعتراض برخی از اهالی روستاهای شیرین آباد، افراتخته و سیاه رودبار علی آباد مبنی بر ضرورت جلوگیری از نشانه گذاری و قطع درختان برای ایجاد معدن، افزود: محدوده تعیین شده برای فعالیت معدن دارای پوشش ضعیف درختی است و جای نگرانی وجود ندارد.

وی در خصوص پوشش گیاهی حاشیه جاده و قطع تعدادی درخت، درختچه و نهال جنگلی ابراز داشت: این اقدام مشروط به جبران خسارت به عرصه و اعیان منابع طبیعی بوده و اقدام لازم در خصوص نشانه گذاری و صدور مجوزهای قانونی در حال پیگیری است.

وی در خصوص سابقه راه اندازی معدن شیرین آباد نیز گفت: تیرماه 94 دادستان وقت علی آباد در پی اعتراض مردمی به موضوع ورود کرده بود که نتیجه آن اتخاذ تصمیم کنونی مبنی بر کاهش محدوده طرح است.

به گفته وی؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از سال 89 در محدوده ای به وسعت 50 هکتار برای صدور پروانه اکتشاف معدن استعلام داشت که پس از بازدید، بررسی و طبق نظر اعضای گروه کارشناسی کمیته معدن و منابع طبیعی با 20 هکتار آن موافقت شد هرچند در نهایت به 4 هکتار کاهش یافت.

در همین پیوند هومن هادیان معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز گفت که معدن کوهی شیرین آباد علی آباد با وجود دریافت پروانه اکتشاف و بهره برداری هنوز فعال نشده است.

روستای شیرین آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان علی آباد که در دهانه جنگلی زرین گل قرار دارد از طریق جاده جنگل ابر به شاهرود متصل است.

شهرستان علی آباد با 4 شهر علی آباد کتول، فاضل آباد، مزرعه و سنگدوین و حدود 70 روستا در مرکز گلستان به سبب پوشش انبوه جنگلی دارای جاذبه گردشگری است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا