برداشت کیفی از معادن مستلزم ماشین آلات نوین

برداشت کیفی از معادن مستلزم ماشین آلات نوین

گروه معادن - عضو کمیسیون فرآوری و ارتقای تکنولوژی انجمن سنگ ایران گفت: برداشت کیفی از معادن مستلزم ماشین آلات و تکنولوژی روز است.

به گزارش ماین نیوز، عباس قنبری در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه اغلب معدنکاران کشور از نعمت ماشین آلات استاندارد بی بهره هستند، افزود: استفاده از ماشین‌آلات بروز و فناوری جدید اکتشافات معدنی و استخراج را آسان‌تر و به صرفه‌تر خواهد کرد.

وی اظهار داشت : استفاده از ماشین‌آلات مدرن ضمن کاهش ضایعات می‌تواند هزینه‌های تولید را به شدت کاهش و سرعت زنجیره تولید در بخش معدن و همینطور قدرت رقابتی را افزایش دهد.

عضو کمیسیون فرآوری و ارتقای تکنولوژی انجمن سنگ ایران در ادامه با بیان اینکه دانش فرآوری سنگ در جهان «های تکنولوژی» نیست، گفت: اساس تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در حوزه سنگ های معدنی به لحاظ سخت افزاری تفاوت چندانی نداشته ولی به لحاظ نرم افزاری، هوش مصنوعی و ... قدری دچار تغییر و تحول شده است.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد از وجود ماشین سازان توانمند ایرانی به ویژه در حوزه سنگ خبرداد و بر لزوم حمایت جدی و همه جانبه از این صنعتگران در مملکت تاکید کرد.
قنبری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این جمله که ایران براساس رتبه‌ بندی جهانی از نظر ذخایر سنگ ‌های تزئینی در رتبه چهارم دنیا قرار دارد، گفت: این صنعت از حیث گردش مالی، فرصت های شغلی، ارزآوری، پویایی تولید، رشد اقتصادی و مواردی از این دست بسیار حائز اهمیت است.

وی بر لزوم بهره‌مندی از فناوری ‌های برتر و رقابتی در این حوزه تاکید کرد و افزود: ذخایر بالای سنگ تزئینی موجود در ایران از تنوع قابل ملاحظه ‌ای برخوردار است.
عضو کمیسیون فرآوری و ارتقای تکنولوژی انجمن سنگ ایران تاکید کرد: بدون شک با فرآوری سنگ‌ های تزئینی بر اساس استانداردهای روز دنیا می ‌توان ارزش ‌افزوده حاصل از این کالا را تا چندین برابر افزایش داد.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا