عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد:

ظرفیت اشتغالزایی چند میلیونی صنایع پایین دستی پتروشیمی

ظرفیت اشتغالزایی چند میلیونی صنایع پایین دستی پتروشیمی

نماينده مردم ابهر، خرمدره و سلطانيه در مجلس گفت : صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران توان جذب بیش از 7 میلیون تن محصولات پتروشیمی را به عنوان مواد اولیه خود در صورت تولید با ظرفیت اسمی در خود دارد.

به گزارش اقتصادایران آنلاین به نقل از دیوان اقتصاد، محمد عزیزی درباره اهمیت صنایع پایین دستی پتروشیمی در اقتصاد با بیان اینکه متاسفانه بدلیل عدم تامین سرمایه در گردش و مستهلک شدن تجهیزات در این صنعت ونبود فضای حمایتی دولت ظرفیت این صنایع بالفعل نشده است، اظهار داشت: پتانسیل موجود در صنایع پایین دستی پتروشیمی جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به گونه ای است که فعال سازی ظرفیت نهفته این صنعت قابلیت ایجاد میلیون ها شغل مستقیم وغیرمستقیم را دارد و می تواند تبدیل به یکی از صنایع استراتژیک کشور شود.

نماينده مردم ابهر، خرمدره و سلطانيه در مجلس تاکید کرد: باید زمينه مشاركت سرمایه گذاران خارجي و شركت هاي معتبر پتروشیمی در اجراي طرح هاي پايین دستي ايجاد شود.

عزیزی یادآورشد: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف اشتغالزایی منجر به ایجاد میلیون ها شغل در کشور می شود.

رييس كارگروه پتروشيمي كميسيون صنايع و معادن مجلس به نقش بی بدیل بانک ها در توسعه این صنعت اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی صادرات محوراست ،نقش بانک ها در کمک به خرید تجهیزات جدید و تامین سرمایه در گردش این صنعت بسیار مهم است و از این طریق می توان مشارکت سرمایه گذاران خارجی و شرکت های معتبر داخلی و بین المللی را برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران جذب کرد.

این عضو كميسيون صنايع ومعادن مجلس از وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان حامی اصلی صنایع پایین دستی پتروشیمی نام برد و تاکید کرد : مدیران ارشد وزارت صنعت باید نگاه توسعه ای و حمایتی خود را از بنگاه های بزرگ به سمت بنگاه ها و صنایع کوچک و متوسط سوق دهند و با نگاه اشتغالزا در توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی کوشا باشند.

وی با اشاره به توان جذب بیش  از 7 میلیون تنی محصولات پتروشیمی به عنوان مواد اولیه توسط صنایع پایین دستی پتروشیمی وبا تاكيد بر شناسايي چالش هاي این صنایع در خصوص صادرات ، تصریح کرد: با برنامه ریزی برای صنایع پایین دستی پتروشیمی به راحتی می توان به بازارهای مناسب برای محصولات تولیدی ایران در کشورهای همسایه  دست یافت.
بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا