عملکرد تولید 57 شرکت پتروشیمی در دو ماه اول سال اعلام شد

عملکرد تولید 57 شرکت پتروشیمی در دو ماه اول سال اعلام شد

بر اساس اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ظرفیت تولید اسمی 57 مجتمع پتروشیمی تا پایان سال جاری 72 میلیون تن است که از این میزان ظرفیت نزدیک به 60 میلیون تن در برنامه تولید واقعی قرار دارد.

عملکرد 57 شرکت پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر، عسلویه و دیگر مناطق داخلی برای دو ماه اول سال جاری اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از بورس پرس، بر اساس اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ظرفیت تولید اسمی 57 مجتمع پتروشیمی تا پایان سال جاری 72 میلیون تن است که از این میزان ظرفیت نزدیک به 60 میلیون تن در برنامه تولید واقعی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، عملکرد 21 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهر از ابتدای سال 96 تا پایان اردیبهشت ماه 3.2 میلیون تن بوده، ظرفیت اسمی سالانه مجتمع‌های پتروشیمی در ماهشهر 25.6 میلیون تن و برنامه تولید سال آنها نیز 21 میلیون تن برآورد شده است.

همچنین عملکرد 16 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه حدود 3.9 میلیون تن بوده، ظرفیت تولید اسمی سالانه مجتمع های پتروشیمی در عسلویه 32.7 میلیون تن و برنامه تولید سال آنها نیز حدود 26.5 میلیون تن برآورد شده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی 21 مجتمع پتروشیمی مستقر در مناطق داخلی در 2 ماهه ابتدایی سال 96، حدود 1.9 میلیون تن بوده، ظرفیت تولید اسمی سالانه مجتمع های پتروشیمی سایر مناطق 13.7 میلیون تن و برنامه تولید سال آن ها نیز 11.4 میلیون تن برآورد شده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی در اردیبهشت سال جاری بالغ بر 4.4 میلیون تن و عملکرد تولید از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه نزدیک به 9 میلیون تن بوده است. مقدار فروش داخلی محصولات پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت 2.7 میلیون تن به ارزش 53517.5 میلیارد ریال و مقدار صادرات این محصولات نیز 3.4 میلیون تن به ارزش 1673 میلیون دلار بوده است.

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا