گل گهر در حال بررسی برنامه خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا است

گل گهر در حال بررسی برنامه خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا است

دنیای معدن -مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از احتمال خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا توسط این شرکت با مشارکت تعدادی از شرکت های فولادی خبر داد.

ناصر تقی زاده توضیح داد: گل گهر در حال بررسی برنامه خرید یک معدن سنگ آهن در استرالیا است، اما هم اکنون در حال بررسی این گزینه هستیم و با جمعی از فولادسازان نیز در این زمینه رایزنی کرده ایم اما هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

او با بیان اینکه به دنبال خرید معدن سنگ آهن در کشوری هستیم که دارای امنیت بالای سرمایه گذاری باشد و در همین راستا استرالیا گزینه اصلی محسوب می شود، اظهار کرد: در صورت تشکیل یک کنسرسیوم و خریداری معدن سنگ آهن در استرالیا، قطعا هزینه حمل سنگ آهن از این کشور به سمت بنادر ایران نیز اقتصادی خواهد بود چرا که برای حمل سنگ آهن از کشتی های با ظرفیت بالا و دستکم 100 تا 150 هزار تنی استفاده خواهد شد. البته مصرف این سنگ آهن تنها برای فولادسازانی که در حاشیه خلیج فارس قرار دارند اقتصادی خواهد بود.

تقی زاده افزود: شاید بنادر ایران هنوز توانایی پذیرش کشتی های واله مکس را نداشته باشند اما کشتی های با ظرفیت حمل 100 تا 150 هزار تن می توانند به ایران بیایند.

بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا