در آخرین روز معاملاتی هفته؛

آیفکس با سبزپوشی در ارتفاع 902 واحدی ایستاد

آیفکس با سبزپوشی در ارتفاع 902 واحدی ایستاد

در معاملات چهارشنبه 24 خردادماه به موازات رشد نزدیک به 7 واحدی شاخص کل و صعود آیفکس تا ارتفاع 902 واحدی، در 24 هزار دفعه مبادلاتی، 186 میلیون و 150 هزار ورقه بهادار به ارزش 559 میلیارد و 550 میلیون ریال نقل و انتقال داده شد.

 

آخرین روز معاملاتی هفته جاری برای بازار فرابورس ایران با سبزپوشی آیفکس و معامله 186 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 559 میلیارد ریال به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، در معاملات چهارشنبه 24 خردادماه به موازات رشد نزدیک به 7 واحدی شاخص کل و صعود آیفکس تا ارتفاع 902 واحدی، در 24 هزار دفعه مبادلاتی، 186 میلیون و 150 هزار ورقه بهادار به ارزش 559 میلیارد و 550 میلیون ریال نقل و انتقال داده شد.

نگاهی به نمادهای تاثیرگذار بر شاخص نشان می‌دهد نمادهای «مارون»، «ذوب»، «شاوان» و «اپرداز» تا سطح حداکثر 3 واحد بالاترین تاثیر مثبت را بر آیفکس داشته و در مقابل تاثیر منفی از جانب نماد «بپاس» و «شراز» تا سطح نزدیک به 0.5 واحد مانع از رشد بیشتر شاخص شده است.

پربیننده‌ترین نمادهای بازار نیز که همگی با سبزپوشی و رشد قیمت معاملات خود را به پایان رساندند شامل نماد شرکت‌های ذوب‌آهن، صنایع فولاد آلیاژی یزد، عمران و توسعه شاهد و صنایع بهداشتی ساینا بودند.

در ادامه بازگشایی نمادهای روزهای اخیر، امروز 6 نماد و حق تقدم نماد بازگشایی و سپس معامله شدند. به این ترتیب نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، سیمان ممتازان کرمان، شیرین دارو و حق تقدم سهم مذکور، تولید نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی امید تابان هور بازگشایی شدند.

در مجموع بازارهای اول و دوم روز جاری 90 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 203 میلیارد ریال دادوستد شد. به ترتیب دو نماد «ذوب» و «فولای» که جز پربیننده‌ترین نمادهای بازار نیز بودند بیشترین حجم و ارزش معاملات را نیز از آنِ خود کردند.

معاملات بازار پایه نیز امروز 154 میلیارد ریالی شد، به این ترتیب 95 میلیون سهم در سه تاتبلو الف، بو ج دادوستد که ارزش آن بالغ بر 154 میلیارد ریال بود.

تابلوی معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن هم میزبان نقل و انتقال 75 هزار ورقه تسه بود که ارزش آن به 57 میلیارد ریال رسید. همچنین قیمت این اوراق در بازه 752 تا 773 هزار ریال نوسان کرد. همانند روز گذشته تسه بهمن ماه 95 بیشترین حجم و ارزش معاملات این اوراق را به خود اختصاص داد و تسه دی ماه 94 در کمترین حجم و ارزش معاملاتی نسبت به سایر اوراق معامله شد.

سهمی در حدود 24 درصد از ارزش کل معاملات بازار فرابورس ایران امروز در اختیار معاملات انجام شده در بازار اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت. در این بازار سرمایه‌گذاران معامله بیش از 137 هزار ورقه بهادار را به ارزش 134 میلیارد و 430 میلیون ریال تجربه کردند.

در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی در صدر ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را کسب کرد.

در مجموع ETFها امروز شاهد خرید و فروش بیش از 770 هزار ورقه بهادار به ارزش حدود 11 میلیارد ریال بودند.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا