انتظار 8 ماهه کارگران بیکار شده آریا فولاد برای دریافت مطالبات معوقه

انتظار 8 ماهه کارگران بیکار شده آریا فولاد برای دریافت مطالبات معوقه

دنیای معدن - با گذشت ۸ ماه از بیکاری حدود ۳۳ نفر از کارگران کارخانه «آریا فولاد» هنوز کارفرما مطالبات معوقه کارگران اخراجی را پرداخت نکرده است.

کارگران اخراجی این واحد صنعتی گفتند: شهریور ماه سال گذشته(۹۵) حدود ۳۳ نفر از کارگران کارخانه «آریا فولاد تاکستان» در استان قزوین همزمان با تعطیلی کارخانه،بیکار شدند.

به گفته آنان با وجود آنکه از آن تاریخ تا کنون کارگران بیکار شده پی گیر مطالبات معوقه خود هستند،اما کارفرما اعتنایی به پرداخت مطالبات معوقه آنان نمی کند وکارگران در بلاتکلیفی به سر می برند.

طبق اظهارات کارگران اخراجی این شرکت صنعتی ، هر کدام از همکاران اخراج شده دست کم ۷ میلیون تومان از کارفرما بابت مطالبات مزدی وسنواتی طلب دارند.

این کارگران همچنین مدعی شدند به صورت میانگین سابقه هر کدام از کارگران اخراجی ۵ تا ۶ ماه است که در زمان اشتغال از قرار داد کار معتبر برخوردار نبوده اند.

آنها در ادامه در مورد دریافت مطالبات معوقه خود گفتند:با وجود انکه برای وصول مطالبات معوقه خود از مراجع قضایی رای به توقیف اموال کار خانه گرفته ایم اما پیش از ما یکی از بانکهای همه اموال کارخانه را بابت طلب خود توقیف کرده بود ودست ما کارگران به جایی بند نیست.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا