انارکی محمدی مطرح کرد:

ارتقای تجارت با عرضه پسته و زعفران در بورس کالا/ ورود کشاورزان به بازار سرمایه فعالیت دلالان را کمرنگ می کند

ارتقای تجارت با عرضه پسته و زعفران در بورس کالا/ ورود کشاورزان به بازار سرمایه فعالیت دلالان را کمرنگ می کند

انجام معاملات پسته و زعفران و سایر محصولات در بورس کالا تحول بزرگی را در زمینه فروش محصولات به وجود می آورد، به عنوان مثال در زمینه پسته باید به این نکته توجه داشت که ارتقای تجارت پسته به عنوان یک محصول صادراتی،می تواند نقش مهمی در ارز آوری برای کشور داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه ورود پسته به معاملات بورس کالا یک‌بار دیگر حضور ایران را در عرصه تجارت جهانی پررنگ می‌کند، گفت: با ورود پسته و زعفران به معاملات در بورس کالا می توان مجددا به سمت قیمت گذرای و فروش شفاف این محصولات حرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، احمد انارکی محمدی با اشاره به عرضه پسته در بورس کالا  گفت: انجام معاملات پسته و زعفران و سایر محصولات  در بورس کالا  تحول بزرگی را در زمینه فروش محصولات  به وجود می آورد،  به عنوان مثال در زمینه پسته باید به این نکته توجه داشت که ارتقای تجارت پسته به عنوان یک محصول صادراتی،می تواند نقش مهمی در ارز آوری برای کشور داشته باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید توجه داشت با وجود اینکه بسیاری از کشاورزان و باغداران بازار سرمایه آشنایی کامل ندارند، اما زمانی  که اسم بورس به میان می‌آید، بانک‌ها حمایت بهتری دارند و کشاورزان از این نظر سود می‌کنند.

وی ادامه داد:  به طور یقین اگر کشاورزان به بازار سرمایه اعتماد کنند ،  از بخش قابل توجهی از مشکلاتی که در گذشته گریبان گیر آن‌ها بوده-از جمله  حضور واسطه ها و دلالان - رهایی می یابند.

انارکی محمدی با اشاره به ورود پسته به بورس کالا،  آن را گام نخست برای به دست آوردن جایگاه قبلی پسته در بازارهای جهانی دانست و گفت: با توجه به اینکه سال‌های زیادی قیمت‌گذاری جهانی پسته را انجام می‌دادیم به این جایگاه بر می‌گردیم و تعهدات در این بخش را انجام می دهیم و بحث بورس نظارت را بر بازار بیشتر می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این سالها ‌خریداران عراقی، افغانستانی و چینی با حضور در پایانه‌ها و مراکز فرآوری، پسته را بدون نظارت خرید می‌کردند که لطماتی به قیمت و ارزش پسته وارد می‌شد و به طور یقین در بورس این مسائل حل می شود.

 نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان گفت که ورود پسته  و زعفران به بورس کالا موجب شفافیت و حذف واسطه‌ها خواهد شد، افزود: با توجه به اینکه بورس مکانی است که می تواند در شفاف سازی قیمت ها کمک بسیاری به باغداران و کشاورزان کند پیش بینی می شود در آینده نزدیک  با فرهنگ سازی  و آموزش های لازم تمامی پسته های تولیدی در کشور و زعفران در بورس کالا معامله شود.

 

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا