هشدار نسبت به افزایش واردات شمش

هشدار نسبت به افزایش واردات شمش

آمارهای 9 ماهه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد که واردات بیلت و بلوم به کشور در نه ماهه سال جاری نسبت به همین مدت در سال قبل، تقریبا سه برابر شده است.

 

آمارها حاکی از این است که واردات بیلت و بلوم کشور در ۹ ماهه سال جاری به ۱۷۷ هزار تن رسیده و رشد ۱۹۰درصدی نسبت به ۹ ماهه سال قبل را نشان می دهد. این  رشد عجیب در حالی که واردات همه محصولات فولادی روند کاهشی دارد و بازار فولاد در رکود به سر می برد بسیار قابل تامل است.
سه برابر شدن رشد واردات شمش به کشور در حالی رخ می دهد که هم اکنون واحدهای ذوب فولاد کشور با نیمی از ظرفیت خود فعالیت می کنند و حتی در جلسات هم اندیشی خود تصمیم به تعمیرات اجباری به دلیل تقاضای ناکافی گرفته اند. این رشد شدید واردات شمش می تواند علامت هشدار دهنده ای برای تصمیم گیرندگان باشد تا  کاری کنند که واردات جای تولید داخلی فولاد را نگیرد.
بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران همچنین حاکی از آن است که واردات میلگرد در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری ۵۸ درصد، تیرآهن ۱۲ درصد، ورق گرم ۲۸ درصد، ورق سرد ۴ درصد، ورق های پوشش دار ۹ درصد و سایر محصولات فولادی شامل نبشی و ناودانی و سپری ۲۲ درصد کاهش داشته است.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا