نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

محول شدن مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق

محول شدن مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق

گروه صنایع معدنی >فولاد - نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس تمام مطالبات و تعهدات بازنشستگان از صندوق ذوب‌آهن به صندوق بازنشستگی کشوری محول می‌شود.

به گزارش ماین نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی اظهار کرد: امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پیشنهادی مبنی بر واگذار شدن تمام مطالبات و تعهدات بازنشستگان کشوری از صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن به سازمان بازنشستگی کشوری مطرح شد.

وی افزود: این طرح با استقبال نمایندگان مجلس مواجه شد و تنها سه رأی مخالف مبنی بر اینکه موضوع منوط به استان اصفهان است، مخالف داشت.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی ذوب‌ آهن به بیش از 80 هزار نفر بازنشسته کشور تعلق دارد.

حاجی‌دلیگانی اذعان داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهادی دادند که صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود، اما این پیشنهاد با مخالفت کارگران روبه‌رو می‌شود و باید به صندوق بازنشستگان کشوری محول شود.

وی با بیان اینکه سه پیشنهاد دیگر از سوی رئیس مجلس مبنی بر واگذار شدن این صندوق به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، تأمین اجتماعی و وزارت کار مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار نگرفت، تصریح کرد: طرح واگذاری حقوق بازنشستگان ذوب‌آهن به صندوق بازنشستگان کشوری در قالب ماده 13 قانون به کمیسیون تلفیق مجلس برای تصویب ارایه شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی ذوب‌آهن در دهه 40 برای واریز سهم بیمه بازنشستگان کارکنان دولت تشکیل شده است، عنوان کرد: صندوق بازنشستگی گِره‌گشای مشکلات و دغدغه بازنشستگان ذوب‌آهن و فولاد بوده است.

حاجی‌دلیگانی در پایان با بیان اینکه اکنون صندوق بازنشستگان فولاد بلا‌استفاده مانده است و برای دولت بار مالی به همراه ندارد، گفت: در حال حاضر افرادی هم که در ذوب‌آهن و فولاد مشغول به کار می‌شوند در صندوق تأمین اجتماعی برای واریز سهم بیمه ثبت‌نام می‌کنند.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا