در بازار آخرین روز معاملاتی هفته ثبت شد؛

تغییر مالکیت 1.4 میلیارد برگه دارایی مالی در بورس

تغییر مالکیت 1.4 میلیارد برگه دارایی مالی در بورس

در داد و ستدهای آخرین روز معاملاتی هفته سهامداران بیش از یک میلیارد و 441 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.


در معاملات روز چهارشنبه سهامداران بیش از یک میلیارد و 441 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را جابه جا کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 328 میلیارد ریال بود و در 52 هزار نوبت معاملاتی انجام شد
.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این روز شاخص کل بورس 8 واحد افت کرد و به رقم 79 هزار و 385 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول در حالی 64 واحد بالا رفت که شاخص بازار دوم 419 واحد افت را ثبت کرد.

نمادهای سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، ملی صنایع مس ایران و فولاد خوزستان امروز با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای فولاد خراسان، پتروشیمی پردیس، نفت بهران و ارتباطات سیار با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر آن شدند.

در جریان داد و ستدهای روز چهارشنبه گروه های خودرو، محصولات فلزی و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش مبادلات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای لعابیران، درخشان تهران، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، لبنیات پاک، فولاد خراسان، پتروشیمی شیراز و بین المللی محصولات پارس بود.

در مقابل نمادهای آبادگران تهران، پشم شیشه ایران، کاشی پارس، سرمایه گذاری آتیه دماوند، کشاورزی و دامپروری مگسال، سرامیک سینا و صنایع لاستیکی سهند با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سهامداران بورس تهران امروز برای خرید واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سخت آژند، صکوک مرابحه سایپا، سهام گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، شیمی داروئی داروپخش و داروسازی کوثر بیشترین تقاضای خرید و طولانی ترین صف ها را تشکیل دادند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار، گروهی دیگر از سرمایه گذاران با عرضه های سنگین در نماد گواهی سپرده رایان سایپا، مشارکت ملی نفت ایران، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق صکوک مرابحه سایپا و اوراق صکوک ساخت توسعه ملی برای خروج از این نمادها در طولانی ترین صف های فروش قرار گرفتند.

در پایان معاملات امروز شرکت نفت جی در نماد معاملات بلوکی با داد و ستد 939 میلیون سهم به ارزش 973 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا