در داد و ستدهای روز جاری ثبت شد؛

تغییر مالکیت 1.4 میلیارد برگه دارایی مالی در بورس تهران

تغییر مالکیت 1.4 میلیارد برگه دارایی مالی در بورس تهران

در نتیجه داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران حاضر در بورس تهران بیش از 565 میلیون برگه دارایی مالی را به ارزش یک هزار و 429 میلیارد ریال در 56هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند


 

 

در داد و ستدهای روز جاری سهامداران بیش از یک میلیارد و 429 میلیون ریال دارایی مالی را در بورس تهران دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران حاضر در بورس تهران بیش از 565 میلیون برگه دارایی مالی را به ارزش یک هزار و 429 میلیارد ریال در 56هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

همچنین در این روز نمادهای آسان پرداخت پرشین، واسپاری ملت، ایران خودرو و ماشین سازی اراک بیشتر از سایر نمادهای بورسی مورد توجه اهالی بازار قرار گرفتند و در صدر جدول نمادهای پر بیننده نشستند.

بیشترین حجم معاملات نیز در نماد سرمایه گذاری سایپا با معامله 51 میلیون سهم انجام شد و بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به نماد آسان پرداخت پرشین با معامله 158 میلیارد ریال بود.

همچنین امروز سهامداران بورس تهران بیشترین حجم و ارزش معاملات را در گروه های خودرو، رایانه و فلزات اساسی ثبت کردند و باعث شدند این سه گروه در صدر برترین گروه های صنعتی قرار بگیرند.

در جریان این داد و ستدها همه شاخص های بورسی نزولی شدند. شاخص کل 116 واحد افت کرد و به رقم 79هزار و 137 واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 65 و 343 واحد کاهش یافتند.

نمادهای هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، کشتیرانی، سرمایه گذاری غدیر و پتروشیمی جم امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

این در حالی بود که نمادهای سرمایه گذاری امید و آسان پرداخت پرشین با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

در بازار امروز سهامداران ایران تایر، ملی سرب و روی، سرما آفرین، آلومراد، فرآوری مواد معدنی ایران، معادن بافق و بیمه آسیا شاهد بیشترین رشد قیمت در سهام خود بودند.

در مقابل نمادهای سرامیک های صنعتی اردکان، سیمان فارس نو، پاکسان، نیرو کلر، معادن منگنز، سیمان ارومیه و موتورسازان تراکتورسازی ایران با بیشترین کاهش قیمت سهامداران خود را متضرر کردند.

در پایان معاملات امروز واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام بیمه آسیا و سرما آفرین شاهد بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید بودند.

در مقابل اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، سهام سرامیک صنعتی اردکان، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق مشارکت کارکنان نفت، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه، حق تقدم سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و سهام سیمان آرتا اردبیل شاهد سنگین ترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش بودند.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا