دومین روز افت قیمت سنگ‌آهن و فولاد جهانی در پی کاهش تقاضا چهارشنبه، بیست و ششم

دومین روز افت قیمت سنگ‌آهن و فولاد جهانی در پی کاهش تقاضا چهارشنبه، بیست و ششم

گروه معادن >سنگ آهن - در پی افزایش نگرانی‌ها در خصوص تقاضا و کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز در فصل تابستان، در معاملات روز چهارشنبه قیمت فولاد و سنگ‌آهن در معاملات آتی چین برای دومین روز متوالی کاهش یافت.

به گزارش ماین نیوز، بعد از ماه‌ها تولید قوی فولاد توسط کارخانه‌های فولاد در پاسخ به رشد قیمت در اوایل سال جاری، اتحادیه آهن و فولاد چین گزارش تولید در چین،‌ بزرگترین تولیدکننده دنیا، می‌تواند در کنار مصرف آهسته شود.

این گروه صنعتی در گزارشی که در وبسایت خود منتشر کرد اظهار داشت: «با توجه به کاهش تقاضا و سقوط قیمت فولاد با ورود به فصل تابستان، احتمال کمی وجود دارد که تولید فولاد به رشد خود ادامه دهد و بعید به نظر می‌رسد تقاضای سنگ‌آهن نیز افزایش یابد.»

آمار دولت چین در روز دوشنبه نشان می‌دهد، تولید فولاد خام چین در ماه می با رشدی 1.8 درصدی نسبت به سال‌گذشته به 70.5 میلیون تن رسید. این دومین باری است که در سال جاری تولید فولاد خام چین از مرز 70 میلیون عبور می‌کند.

تولید در ماه مارس با رسیدن به 70.65 میلیون تن رکورد جدیدی را به ثبت رساند زمانی که صعود در قیمت فولاد باعث شد تا کارخانه‌ها تولید خود را تقویت کرده و فولادسازانی که تا قبل از آن تعطیل بودند به عملیات خود ادامه دهند.

هلن لائو تحلیلگر آرگونات اعلام کرد، با فرا رسیدن فصل تابستان، شتاب حرکت ساخت واحدهای مسکونی جدید در چین کاهش یافته و موجب محدودشدن تقاضای فولاد شده است.

بر اساس این گزارش هر تن میلگرد در بورس آتی شانگهای با افتی 2.3 درصدی 2 هزار و 76 یوآن معامله شد. در بورس کالای دالیان نیز قیمت هر تن سنگ‌آهن با افتی 1.9 درصدی به 358.50 یوآن رسید.

معاملات در بازار فیزیکی سنگ‌آهن در این هفته کاهش یافته و تقاضای کمی برای محموله‌های خارجی و موجودی انبارهای بنادر چین وجود داشته است.

بر اساس آمار TSI، هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین در روز سه‌شنبه با افتی 1.9 درصدی 50 دلار و 80 سنت معامله شد که پایین‌ترین سطح از ششم ژوئن بوده است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا