رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان:

صندوق فولاد مانند توپی بین سازمان برنامه و بودجه و دولت است

صندوق فولاد مانند توپی بین سازمان برنامه و بودجه و دولت است

گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان گفت: وضعیت فعلی صندوق بازنشستگی فولاد مثل توپی شده که هر سال بین سازمان برنامه و بودجه و خزانه دولت در حال پاس دادن است.

به گزارش ماین نیوز، مجتبی احمدی اظهار داشت: صندوق بازنشستگی فولاد ورشکسته نیست و اگر واریزی‌ها به خزانه به موقع از سوی دولت واریز می‌شد ما هم مثل سایر کارمندان سر موقع حقوق دریافت می‌کردیم.

وی بیان داشت: در صورتی که دولت بدهی‌های خود را به صندوق واریز می‌کرد ما هم همچون سایر صندوق‌های بزرگ کشور می‌توانستیم خودگران صندوق را اداره کنیم.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: برای سال ۹۵ در بودجه عمومی کشور اعتباری معادل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای صندوق دیده شده که با گذشت دو ماه از سال هیچ گونه واریزی به صندوق نشده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ هزار میلیارد تومان تن خواه در حالی مصوب شد که تامین این میزان اعتبار را جدول ۱۸ دیده بودند که متاسفانه این جدول هیچ گونه درآمدی ندارد که بتواند اعتبار در نظر گرفته را برای صندوق تامین کند.

احمدی با اشاره به اینکه بودجه سال گذشته از بخشی اعتبارات مانده از سال ۹۱ تامین شد، گفت: از مانده واگذاری‌های انجام شده سال ۹۱ به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صندوق پرداخت شد تا حقوق‌های کارمندان ذوب آهن در سال ۹۴ تامین شد.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی فولاد متشکل از بازنشستگان صنعت فولاد کشور است که در معادن و کارخانجات تولیدی شاغل بودند، ادامه داد: این بازنشستگان در زمان اشتغال، کسورات خود را از حقوق برداشت می‌کردند و با جمع شدن بخشی از هزینه در اداره بازنشستگی، مسئولان وقت آن را در کارخانجات و شرکت‌های در حال ساخت یا توسعه مصرف می‌کردند.

احمدی با اظهار اینکه این روند تا سال ۹۰ ادامه داشت، اعلام کرد: در سال های گذشته طبق اصل ۴۴ قانون اساسی شرکت‌های دولتی در حالی واگذار شد که برای صندوق بازنشستگی هیچ گونه برنامه و فکری دیده نشد که چالش امروز به دلیل این جریان است.

وی گفت: بر اساس بند ۵۹ بودجه سال ۹۱ و ۹۲، در دو مقطع حسابرسی انجام گرفت که دولت تا چه میزان باید به صندوق پول واریز کند که بار اول ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شد که متاسفانه از شرکت‌هایی که روی دست دولت مانده بود و زیان انباشته داشت؛ مانند زغال سنگ کرمان و دخانیات و غیره با قیمت چند برابر به صندوق واگذار کردند.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان بیان کرد: سال ۹۲ محاسبه بیمه ای را سازمان حسابرسی کل کشور انجام داد و تایید و اعلام داشت که دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر به صندوق بدهکار است که وزیر اقتصاد حتی حسابرسی وزارت خود را قبول ندارد و تمکین نمی‌کند.

وی در مورد درمان بازنشستگان ذوب آهن گفت: درمان بازنشستگان طبق قانون به عهده شرکت ذوب آهن است که متاسفانه مدیر آن از قانون فرار و هزینه های انجام شده از سال ۹۳ را تاکنون پرداخت نکرده است و همچنان با هیچ درمانگاه یا بیمارستانی در اصفهان و تهران قرارداد منعقد نشده که هرگونه اتفاقی در این خصوص برعهده مدیر ذوب آهن خواهد بود.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا