مقام ارشد بورس مونیخ؛

بورس تهران برای سرمایه گذاران خارجی ناشناخته است

بورس تهران برای سرمایه گذاران خارجی ناشناخته است

رییس بخش توسعه کسب و کار و عضو هیات مدیره بورس مونیخ گفت: بورس تهران برای سرمایه گذاران شناخته شده نیست و نیاز به معرفی بیشتر دارد.رییس بخش توسعه کسب و کار و عضو هیات مدیره بورس مونیخ گفت: بورس تهران برای سرمایه گذاران شناخته شده نیست و نیاز به معرفی بیشتر دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر روبرت ارتل در گفت و گو با "ایرنا" با بیان مطلب فوق، افزود: تا کنون سرمایه گذاران به دلیل تحریم ها، توجهی به بازار سرمایه ایران نداشتند و این بازار نیز به روی سرمایه گذاران خارجی باز نبوده است.

وی ادامه داد: اکنون این بازار باید به جهان معرفی شود تا بتواند سرمایه گذار خارجی جذب کند.

ارتل، با توجه به بازار 80 میلیونی ایران و چشم انداز روشن برخی صنایع مانند نفت و گاز و پتروشیمی و خودرو، پتانسیل رشد بازار سرمایه ایران را بالا ارزیابی کرد.

وی که در هشتمین همایش بین المللی بازار سرمایه اسلامی شرکت کرده بود، در مورد اندازه بازار سرمایه اسلامی در آلمان گفت: در آلمان مردم به اوراق قرضه دارای نرخ بهره عادت کرده اند و این نوع اوراق قرضه را می شناسند، بنابراین متقاضیان این اوراق تنها به جوامع مسلمان این کشور محدود می شود.

عضو هیات مدیره بورس مونیخ اضافه کرد: اگر اوراق قرضه اسلامی به طور شفاف معرفی شوند و برای دارنده، بازده به همراه داشته باشند، می توان به آینده آن خوشبین بود.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا