کشف قیمت 1500 ریالی هر سهم چکاپا در بازار دوم فرابورس ایران

کشف قیمت 1500 ریالی هر سهم چکاپا در بازار دوم فرابورس ایران

شرکت گروه صنایع کاغذ پارس در جریان عرضه اولیه روز جاری 10 درصد از مجموع یک میلیارد و 315 میلیون و 596 هزار سهم این شرکت را در معرض فروش گذاشت که در فرایند کشف قیمت به روش حراج هر سهم آن 1500 ریال تعیین شد.

 

روز جاری عرضه اولیه 10 درصد از سهام گروه صنایع کاغذ پارس در بازار دوم فرابورس ایران با کشف قیمت 1500 ریالی هر سهم رقم خورد تا به این ترتیب زنگ آغاز عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام در فرابورس ایران به صدا درآید.
به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت گروه صنایع کاغذ پارس که اواخر آذرماه سال 94 در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش و نماد معاملاتی آن 4 اردیبهشت ماه امسال در بازار دوم درج شده بود، در جریان عرضه اولیه روز جاری 10 درصد از مجموع یک میلیارد و 315 میلیون و 596 هزار سهم این شرکت را در معرض فروش گذاشت که در فرایند کشف قیمت به روش حراج هر سهم آن 1500 ریال تعیین شد.
طبق این گزارش در جریان عرضه اولیه «چکاپا» تعداد 79 میلیون سهم به فرایند کشف قیمت اختصاص یافته و تعداد سهام قابل عرضه به کل معامله‌گران برخط (آنلاین) نیز بالغ بر 52 میلیون و 559 هزار و 600 سهم تعیین شده است. همچنین سهمیه هر معامله گر آنلاین 1500 سهم است که در ساعت 12:40 تخصیص می‌یابد.
به گفته رئیس هیات مدیره شرکت گروه صنایع کاغذ پارس، این شرکت در سال 1346 و در پی ایجاد واحد نیشکر هفت تپه تاسیس شده است و تنها واحد تولیدی در ایران به‌شمار می‌رود که از قطع درخت کاغذ تولید نمی‌کند.
به این ترتیب این شرکت با سرمایه یک هزار و 315 میلیارد ریالی که در سال 92 به بخش خصوصی واگذار شده با طی کردن فرایند پذیرش و درج نماد آن در بازار دوم، معاملات سهام خود را با عرضه اولیه روز جاری به طور رسمی در فرابورس ایران آغاز کرد.
لازم به ذکر است مدیرعامل شرکت گروه صنایع کاغذ پارس نیز در جلسه معارفه این شرکت، پیش‌بینی سود خالص شرکت در سال پیش‌رو را معادل 313 میلیارد و 579 میلیون ریال و سود هر سهم را نیز 238 ریال اعلام کرده است.

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا