زمینه‌های همکاری معدنی ایران و کره جنوبی

زمینه‌های همکاری معدنی ایران و کره جنوبی

گروه معادن - معاونت اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی با تشریح زمینه‌های همکاری معدنی ایران و کره جنوبی گفت: کره جنوبی برای همکاری معدنی با ایران تا کنون پا جلو نگذاشته است اما اگر به این سمت ترغیب شود، ایران استقبال می‌کند.

به گزارش ماین نیوز، بهروز برنا درباره زمینه همکاری ایران و کره جنوبی در معادن اظهار کرد: تاکنون سازمان زمین‌شناسی همکاری در زمینه اکتشافات با کره جنوبی نداشته اما در صورت تمایل استقبال خواهد کرد. چرا که تا مقطع کنونی تمرکز کره جنوبی بر صنایع مختلف دیگری بوده و معادن در راس همکاری‌ها قرار نگرفته است.

او با بیان اینکه اغلب همکاری‌های ایران و کره جنوبی صنعتی بوده است، گفت: در زمینه‌های صنایع الکترونیک و خودرو همکاری‌هایی داشته‌ایم اما بهتر است در تامین مواد اولیه معدنی هم ورود پیدا کرد و از ظرفیت‌های معدنی کره بهره برد. بیشتر شریک تجاری و صنعتی کره آمریکا محسوب می‌شود و اینکه تا کنون کره در معادن ایران ورود پیدا نکرده وجود همکاری‌های صنعتی با ایران بوده است.

معاونت اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی افزود: کره جنوبی از ظرفیت‌های معدنی بی‌بهره نیست و می‌توانند همانند کشورهای دیگر وارد همکاری با ایران در معادن کشور شوند. چرا که کره جنوبی دارای یکسری ذخایر غیرفلزی است و می‌تواند در این زمینه با ایران همکاری کند و دانش استخراج خود را در اختیار ایران بگذارد. اگرچه نمی‌تواند جزو کشورهای درجه یک برای همکاری معدنی با ایران باشد، اما می‌تواند دسترسی به تکنولوژی‌ها را در معادن ایران آسانتر کند.

برنا افزود: کره جنوبی برای همکاری معدنی با ایران تاکنون اقدام نکرده است اما اگر به این سمت ترغیب شود، ایران استقبال می‌کند و امیدواریم همانند آلمان‌ها و سایر کشورهای دیگر که برای همکاری با ما پیشقدم شدند، ورود پیدا کنند.

رئیس‌جمهور کره جنوبی عصر یکشنبه وارد تهران شده است و مذاکرات هیات‌های بلندپایه همچنان جریان دارد. بر اساس اعلام خبرگزاری ها، جستجوی راه‌های تقویت همکاری مشترک در حوزه‌های، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و امضای اسناد متعددی با هدف ایجاد تحرکی جدی در روابط رو به توسعه دو کشور از جمله محورهای مذاکرات «پارک گئون هی» و حسن روحانی و هیات‌های عالیرتبه ایران و کره جنوبی است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا