وزیر صنعت، معدن و تجارت: سرمایه‌گذاری در صنعت افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت: سرمایه‌گذاری در صنعت افزایش یافت

فولاد نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش جوازهای تاسیس برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و افزایش گرایش مردم به سرمایه‌گذاری در صنایع خبر داد.

به گزارش«فولاد نیوز»، محمدرضا نعمت‌زاده امروز - چهارشنبه - در مراسم افتتاح یک کارخانه تولید ام دی اف با بیان اینکه بهترین جایگزین چوب، ام دی اف است، اظهار کرد: در این زمینه در سطح کشور به سرمایه گذاری نیاز داریم چراکه سال ها واردکننده بودیم و از این به بعد سال‌ها صادر کننده خواهیم شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به واردات هیزم از کشورها و تبدیل آن به ام دی اف و صنایع وابسته تصریح کرد: مدیریت عالی استان اردبیل مشوق خوبی برای سرمایه گذاران و صنعت گران است.
نعمت زاده از افزایش جوازهای تاسیس برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت از 4000 نفر اشتغالزایی در سال 1391 به ۲۸ هزار نفر در سال گذشته خبر داد و گفت: این افزایش نشان دهنده گرایش مردم به سرمایه‌گذاری در این حوزه است.
فتحی بی طرف، مدیرعامل این کارخانه نیز با بیان اینکه 14 کارخانه قرار است احداث شود، اظهار کرد: استارت 12 کارخانه زده شده و دو کارخانه نیز نیازمند حمایت دولت در زمینه برق و گاز هستند.
به گفته وی در صورت تامین گاز و برق، استارت دو کارخانه باقیمانده نیز تا سال آینده زده خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی نمین کلنگ‌زنی شد
نعمت‌زاده همچنین در سفر به استان اردبیل منطقه ویژه اقتصادی نمین را کلنگ‌زنی کرد.
وی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی این منطقه با بیان اینکه مناطق ویژه اقتصادی در برنامه پنج ساله اول به تصویب مجلس رسیده‌اند، گفت: قانون رسمی برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی وجود دارد.
نعمت‌زاده با بیان اینکه در این مناطق امتیازات و آزادی عمل برای سرمایه‌گذاران وجود دارد، افزود: در این مناطق کالا از خارج به صورت موقت وارد منطقه می شود و از آنجا به داخل کشور وارد یا به خارج از کشور صادر می شود.
او با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی برای سرمایه‌گذار امتیاز ویژه‌ای است تا جنس خود را در همانجا تولید کند، تصریح کرد: اجرای قانون کار در مناطق آزاد و ویژه الزامی نیست و می تواند بر مبنای توافق باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مناطق آزاد امتیازات بیشتری دارند، گفت: در قانون رفع موانع تولید، واحدهایی که در مناطق ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی فعال هستند، از معافیت مالیاتی پنج الی هشت ساله برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه واحدهایی که در این مناطق سرمایه گذاری می کنند، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند، افزود: سه پهنه اکتشافی در استان اردبیل پیش بینی شده و سازمان ایمیدرو متولی این کار است که در حال مطالعه است و نتایج نهایی بر مبنای آن اعلام خواهد شد تا سرمایه گذاران فعالیت خود را آغاز کنند.
نعمت زاده با بیان اینکه صنایع خودروسازی از صنایع اولویت دار هستند، تصریح کرد: با زمینه‌های فراهم شده و موفقیت در مذاکرات، کشورهای موفق با انگیزه صادرات در ایران سرمایه گذاری می‌کنند.
به گفته وی در زمینه قطعه سازی مذاکراتی آغاز شده تا قطعاتی مرغوب و کارشناسی شده تولید و راهی بازار کنیم.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا