پیش بینی وجود یک میلیارد تن ذخیره معدنی سیلیس در مازندران

پیش بینی وجود یک میلیارد تن ذخیره معدنی سیلیس در مازندران

گروه معادن - رئیس کمیته سیلیس انجمن معدن خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران میزان ذخیره ماده سیلیس در معادن این استان را بیش از یک میلیارد تن اعلام کرد.

به گزارش ماین نیوز، یدالله عبدی روز شنبه در نشست اعضای کمیته تخصصی سیلیس انجمن معدن خانه صنعت ، معدن و تجارت مازندران در ساری گفت : با انجام فعالیت های اکتشافی بیشتر ، افزایش میزان ذخایر این ماده معدنی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 20 نوع محصول از این ماده معدنی استحصال می شود ، افزود : سیلیس در شیشه سازی ، چینی سازی ، تولید فروسیلیس ، سرامیک سازی ، تولید آجر ماسه آهکی ، ریخته گری ، تولید سیلیکات سدیم و دیگر مواد سیلیسی به عنوان نیمه هادی در صنعت الکترونیک و تولید پشم شیشه کاربرد دارد.

رئیس کمیته سیلیس انجمن معدن خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت : باید به دنبال کارخانه های فرآوری باشیم تا عیار 80 تا 85 درصدی سیلیس را به بالای 95 درصد برسانیم.

عبدی از مذاکره با فرماندار نکا برای ایجاد واحد فرآوری در این شهرستان و رایزنی با سازمان زمین شناسی کشور برای ساخت صنایع تبدیلی و تکمیلی (فرآوری) سیلیس در مازندران خبر داد.

اعضای کمیته سیلیس انجمن معدن مازندران از بخش معدن مازندران به عنوان مظلوم ترین بخش اقتصادی استان یاد کردند و خواستار توجه بیشتر به این بخش شدند.

آنان در این نشست خواستار تعیین قیمت تمام سیلیس و الزام واحدهای بزرگ مصرف کننده این ماده معدنی از جمله کارخانه های سیمان مازندران برای مصرف سیلیس تولیدی استان شدند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا