نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مطرح کرد: کاهش 300 تومانی قیمت میلگرد از ابتدای امسال

نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مطرح کرد: کاهش 300 تومانی قیمت میلگرد از ابتدای امسال

فولاد نیوز:نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: در حالی که قیمت میلگرد در ابتدای سال 1600 تومان در هر کیلو بود امروز به 1350 تا 1360 تومان رسیده و این رویه را در سایر محصولات نظیر ورق های مبارکه ، ورق های گرم و سرد ، شمش و اسلب نیز شاهدیم.

به گزارش «فولاد نیوز» به نقل از ایلنا، حمید رضا طاهری زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: از آغاز سال 94 صنعت فولاد در رکود بسیار بدی بوده و همه اهالی صنعت به نوعی در انتظار امضای توافق نامه بودند اما متاسفانه تا به امروز آثاری از رونق در بازار دیده نشده است و نرخ ها نیز همچنان رو به نزول است.
وی تصریح کرد: در حالی که قیمت میلگرد در ابتدای سال 1600 تومان در هر کیلو بود امروز به 1350 تا 1360 تومان رسیده و این رویه را در سایر محصولات نظیر ورق های مبارکه ، ورق های گرم و سرد ، شمش و اسلب نیز شاهدیم.
نائب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: از سوی دیگر قیمت ها در بازار جهانی نیز رو به تنزل است و اخیرا نرخ محصولات فولادی در کشورهای روسیه ، اکراین ، ترکیه و چین نیز پایین آمده و در ورق های 2 میلی متری سیاه گرم تا 350 دلار افت کرده است.
وی افزود: با کاهش بهای پول ملی چین در روز گذشته که تا 2 درصد افت داشت مسلما میزان صادرات محصولات فولادی این کشوررشد خواهد کرد و مجددا شاهد کاهش قیمت محصولات چینی در بازار خواهیم بود البته این اتفاق را در روسیه نیز شاهدیم.
طاهری زاده در پاسخ به این پرسش که وضعیت بازار فولاد را پس از برداشتن تحریم ها چطور ارزیابی می کنید؟ تصریح کرد: اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند منجر به بسته شدن چندین کارخانه خواهد شد اما با فعال شدن پروژه های عمرانی وضعیت فروش فولاد در داخل کشور بهتر خواهد شد همچنین با باز شدن سوئیفت خارجی و ورود نقدینگی به بازار ساخت و سازها نیز افزایش پیدا می کند وضعیت صنایع فولادی مساعد خواهد شد.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا