رییس سازمان حمایت به ایسنا اعلام کرد

کاهش عرضه دام باعث افزایش قیمت گوشت شده است

کاهش عرضه دام باعث افزایش قیمت گوشت شده است

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: طبق اقدامات و کارشناسی‌های انجام شده سازمان، بحث صادرات و قاچاق دام زنده منجر به افزایش قیمت گوشت شده است.

سید محمود نوابی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در باره اینکه رییس اتحادیه دامداران دلیل گرانی گوشت را وجود دلالان در بازار عنوان کرده است، تاکید کرد: دوستان مقداری بدون مطالعه صحبت می‌کنند و بنده توصیه می‌کنم حتما قوانینی که به آنها اختیاراتی داده را مطالعه کنند.

وی افزود: بر اساس قانون انتزاع موضوع تنظیم، تامین و نظارت بر بازار در اختیار وزیر جهاد کشاورزی و وزارتخانه تحت تصدی ایشان گذاشته شده و کلیه کالاهای غذایی، لبنیاتی، گوشتی اعم از گوشت سفید و قرمز همه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و سازمان ح.0مایت به عنوان همکار وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعالیت و خدمت رسانی می‌کند.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: زمانی که کالا در بازار به میزان کافی تامین شود و کمبودی نداشته باشیم در آن زمان است که افزایش قیمت را می‌توان گران‌فروشی دانست، اما در مواقعی که کالایی در بازار تامین نمی‌شود و همین موضوع منجر به کمبود و گرانی کالا می‌شود نمی‌توان گرانی را "گرانفروشی" اطلاق کرد.

نوابی با بیان اینکه اگر به جای عرضه کافی گوشت، دام صادر شود شاهد گرانی خواهیم بود، تاکید کرد: البته بنده نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم، ولی همین اتفاق را شاهد هستیم. چون زمانی که گوشت در بازار کم می‌شود به دنبال عرضه کم و طبیعتاً بالا رفتن تقاضا شاهد گرانی خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بیان کرد: چندی پیش یکی از معاونان این سازمان نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دلالان و واسطه ها همیشه در بازار وجود داشتند و موضوع جدیدی نیست که موجب گرانی شود.

این در حالی است که رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی کاهش قیمت جهانی پوست و صادرات بیش از حد دام زنده را علت اصلی افزایش قیمت گوشت عنوان کرده است.

انتهای پیام

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا