توافق بانک‌ها برای کاهش سود وام/ تسهیلات 22 درصد

توافق بانک‌ها برای کاهش سود وام/ تسهیلات 22 درصد

شورای پول و اعتبار ضمن تایید توافق بانک‌ها برای کاهش سود سپرده در تصمیم گیری دیروز عصر خود کاهش سود تسهیلات بانکی به ...

شورای پول و اعتبار ضمن تایید توافق بانک‌ها برای کاهش سود سپرده در تصمیم گیری دیروز عصر خود کاهش سود تسهیلات بانکی به 22 درصد را تصویب کرد.

بعد از اینکه بانک‌ها در هفته جاری برای کاهش سود سپرده به توافق رسیدند و سود سالانه را از 20 به 18 درصد کاهش داده بودند و قرار شد که از اول اسفندماه آن را اجرا کنند، شورای پول و اعتبار نیز امروز عصر در جلسه خود این موضوع را تاییده کرده و سود تسهیلات بانکی را نیز کاهش داد.

آن‌طور که یکی از مقامات بانک مرکزی اعلام کرده است با تصمیم گیری اعضای شورای پول و اعتبار سود تسهیلات در عقد مشارکت از 24 درصد به 22 درصد کاهش یافت. همچنین سود تسهیلات در عقد مبادله‌ای نیز از 21 به 20 درصد کاهش یافته است.

بنابراین این گزارش اعضای شورای پول و اعتبار همچنین مصوب کردند که سود روزشمار حداکثر 10 درصد در بانک‌ها اجرایی شود.

در حالی سود سپرده و تسهیلات در یک ماه مانده به پایان سال کاهش می‌یابد که در اردیبهشت ماه سال جاری با توافق بانک‌ها و تایید شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده از 22 به 20 درصد و همچنین نرخ سود تسهیلات از ارقام بالایی که گاها به بیش از 28 درصد می‌رسید به 24 درصد کاهش یافته بود.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا