رئیس اتاق اصناف استان مرکزی:

نمایشگاه بهاره در استان مرکزی برگزار نمی‌شود/ادغام ۱۵اتحادیه صنفی

نمایشگاه بهاره در استان مرکزی برگزار نمی‌شود/ادغام ۱۵اتحادیه صنفی

اراک - رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: نمایشگاه کالای بهاره امسال در هیچ یک از شهرستان های استان برگزار نمی شود و کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب و کنترل شده در بازار وجود دارد.

جمشید زند پیش از ظهر شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: مردم دغدغه کالاهای مورد نیاز را نداشته باشند و این کالاها با قیمت مناسب برای شب عید در اختیار آنها قرار می گیرد و در خصوص کالاهای مورد نیاز هم هیچ کمبودی در استان وجود ندارد.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی از ادغام ۱۵ اتحادیه در استان خبر داد و گفت: اتحادیه موجود با این ادغام به ۴۶ اتحادیه کاهش پیدا می کند و این سیاست می تواند در اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار باشد.

زند در مورد فعالیت ۹ماهه اصناف اراک در سال جاری نیز گفت: طی نه ماهه سال جاری ۳۹ هزار و ۸۷۷ مورد بازرسی از اصناف در اراک صورت گرفته که در این راستا سه هزار و ۳۳۷ مورد پرونده تشکیل شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: ارزش ریالی این پرونده ها بیش از چهار میلیارد و ۶۵۳ میلیون ریال ثبت شده است.

زند خاطرنشان کرد: از مجموع سه هزار و ۸۵۱ مورد تخلف صنفی، یک هزار و ۱۴۰ مورد عدم درج قیمت و ۹۰۰ مرود دیگر در زمینه گرانفروشی است.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: در مدت نه ماه سال جاری سه هزار و ۷۶ پروانه کسب صادر و یا تمدید شده و یک هزار و ۶۵۸ مغازه پلمب و یک هزار و ۴۷۱ مورد هم فک پلمب انجام شده است.

وی گزارشات مردمی مبنی بر شکایت از واحدهای صنفی اراک را در ۹ماهه امسال، یک هزار و ۵۱۴ مورد اعلام کرد و افزود: از این رقم ۱۵۳ مورد گزارش مردمی منجر به اثبات تخلف، یک هزار و ۲۵ مورد منجر به رضایت شاکی و ۱۹۴ مورد هم غیرمتخلف ثبت شده است و هم اکنون ۵۷ پرونده در دست بررسی است.

زند در مورد بازرسی از نانوایی های شهر اراک نیز خاطر نشان کرد: چهار هزار و ۹۸۸ مورد بازرسی از نانوایی ها در اراک به عمل آمده که در این ارتباط ۳۴۹ پرونده تشکیل شده و مجموع تخلفات ریالی نانوایان در ۹ماهه امسال ۴۲۳ میلیون و ۷۲۸ هزار ریال ثبت شده است.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی تصریح کرد: بیشترین تخلفات خبازان اراک طی ۹ماهه سال جاری، ۲۷۲ مورد تخلف کم فروشی و ۲۹مورد عدم درج قیمت بوده است.

زند در مورد آموزش به اصناف هم اظهار داشت: ۳۵ دوره کلاس برای سه هزار و ۱۵۰ نفر از کسبه با هدف آشنایی آنان با قانون نظام صنفی، مشتری مداری و فقه بازار برگزار شد.

به گفته زند طی ۹ماهه سال جاری ۱۱۱ گشت مشترک صنفی با حضور نمایندگان اداره غله، بهداشت، اتحادیه خبازان و اتاق اصناف با هدف بهبود کیفیت نان در اراک انجام شده است.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا