"تئاتر پوچی"؛ توصیف پوتین از تحریم‌های اقتصادی غربی

رییس جمهور روسیه در مصاحبه با نشریه آلمانی بیلد اذعان کرد تحریم‌های اقتصادی غربی که بر سر بحران اوکراین علیه مسکو وضع شده‌اند، به کشورش لطمه زده است.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین با بیان اینکه تحریمها به شدت به روسیه لطمه زده‌اند، تحریم‌های اتحادیه اروپا را "تئاتر پوچی" خواند.

مسکو به دلیل منازعه جدایی طلبان طرفدار روسیه با نیروهای دولتی در شرق اوکراین که از آوریل سال 2014 بیش از 9000 کشته بر جای گذاشته، تحت تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در دسامبر با این استدلال که توافق صلح مینسک که توسط روسیه امضا شده، به طور کامل اجرا نشده است تحریمهایش را به مدت شش ماه دیگر تمدید کرد.

با این همه پوتین در مصاحبه با بیلد اظهار کرد: بزرگترین ضرر اقتصادی ناشی از کاهش قیمتهای انرژی بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما با کاهش خطرناک درآمد صادرات نفت و گاز روبرو شدیم اما جنبه مثبت این قضایا این است که اگر درآمد نفتی زیادی داشته باشیم - همان طور که سابق بر این داشتیم - می‌توان هر چیزی را از خارج خرید اما این امر توسعه اقتصاد داخلی را محدود می‌کند.

پوتین گفت: روسیه اکنون به تدریج اقتصادش را تثبیت می‌کند. تولید ناخالص داخلی سال گذشته 3.8 درصد کاهش یافت و تورم حدود 12.7 درصد بود؛ با این‌همه تراز تجاری همچنان مثبت است. برای نخستین بار در چند سال گذشته روسیه کالاهای بیشتری با ارزش افزوده بیشتر صادر می‌کند و بیش از 300 میلیارد دلار ذخایر طلا دارد.

انتهای پیام

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا