معامله 5000 تن گازوئیل در رینگ بین الملل بورس انرژی

معامله 5000 تن گازوئیل در رینگ بین الملل بورس انرژی

5000 تن نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد مختلف مورد عرضه قرار گرفتند که عرضه ‌های نفت‌گاز به مقصد پاکستان از مبادی چابهار و زاهدان، به مقصد اقلیم کردستان عراق از مبادی ساری و تبریز و به مقصد افغانستان از مبادی ساری، مشهد و اصفهان بودند.

 

در جریان معاملات روز یکشنبه 13 دی 94، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت تهران، حلال 400، 402، 406، 410 و آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال 402، 404، آیزوفید و آیزوریسایکل پالایش نفت تبریز و بنزول واحد کک‌سازی و پالایش قطران زرند در رینگ داخلی عرضه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در رینگ بین الملل گاز مایع خام پالایش گاز ایلام، نفت کوره 380 سانتی استوکس شرکت ملی نفت ایران و 5000 تن نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد مختلف مورد عرضه قرار گرفتند که عرضه‌ های نفت‌گاز به مقصد پاکستان از مبادی چابهار و زاهدان، به مقصد اقلیم کردستان عراق از مبادی ساری و تبریز و به مقصد افغانستان از مبادی ساری، مشهد و اصفهان بودند.

کل معاملات صورت گرفته برروی این کالاها و عرضه‌های مازاد معادل 8،707 تن به ارزشی قریب به 66 میلیارد و 873 میلیون ریال بود.

همچنین در تابلوی سلف موازی استاندارد برق بازار مشتقه نیز 2 هزار و 826 قرارداد در قالب 56 معامله و معادل 67 هزار826 مگاوات ساعت به ارزشی بیش از 23 میلیارد و 822 میلیون ریال معامله شد. در آغاز جلسه معاملاتی این روز نمادهای بار‌ پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه 13 بهمن 94 گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه 17 دی94 متوقف شدند. گفتنی است طی معاملات روز جاری، در سمت عرضه 4 نیروگاه و در سمت تقاضا 8 شرکت توزیع نیروی برق حضور داشتند.

همچنین طی جلسه معاملاتی این روز در تابلوی سلف موازی استاندارد نفت کوره بورس انرژی ایران، در مجموع پنج نماد فعال، 158 قرارداد با ارزشی قریب به 1 میلیارد و 886 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات بورس انرژی در روز یکشنبه به 92 میلیارد و 581 میلیون ریال بالغ شد.

شایان ذکر است در جلسه معاملاتی روز جاری (دوشنبه 14 دی‌ماه 94)، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، کالاهای برش سنگین، پنتان و نیتروژن پتروشیمی تبریز، حلال 402 پالایش نفت کرمانشاه، حلال 402 و 410 پالایش نفت شیراز و نیتروژن پتروشیمی مبین در رینگ داخلی و نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد ترکیه از محل انبار نفت تبریز عرضه خواهد شد. عرضه‌های فوق در کنار معاملات مستمر قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه بازار روز جاری بورس انرژی را رقم خواهند زد.

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا